“KAN DEĞİŞİMİ” BEKLENTİSİ

Gündem 22 Şubat 2018 15:20
Videoyu Aç “KAN DEĞİŞİMİ” BEKLENTİSİ
A
a

1 Nisan’da yapılacak Düzce Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için hazırlıklar devam ederken, mevcut yönetimin karnesi de bir kez daha sorgulamaya açıldı. Buna göre; yeni yüzler görmeyi bekleyen kesimler, yönetimde kan değişimi istiyor.

Geçtiğimiz yıl 22 Ekim tarihinde yapılması planlanırken Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla 1 Nisan 2018 tarihine ertelenen Düzce TSO seçimlerine az bir zaman kala kamuoyunda da kıpırdanmalar başladı.

Seçime kilitlendiler
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na talip olan isimler kulis çalışmalarına ağırlık verirken bu doğrultuda gerçekleştirilen ziyaretlerle oda üyelerinin nabızları yoklanmaya başladı. Gönüllerinde başkanlık yatan ve sayılarının 8’i bulduğu isimlerin yanı sıra tekrar yönetime gelmek istedikleri bilinen mevcut yönetim de seçime kilitlendi.

Mevcut yönetimin karnesi zayıf
Ancak iç çekişme ve verimsizlik sık sık mevcut yönetimin karşısına çıkan eleştiriler oldu. Düzce’de önemli bir kesimi temsil eden Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçim sürecine girdiği şu günlerde icraatları bir kez daha tartışmaya açıldı.

Sanayi Platformları’ rafa kalktı
Önceki dönemlerde Düzce ekonomisinin can damarı olan sanayici ve işadamlarının sorun ve taleplerini düzenlediği ‘Sanayi Platformları’ ile idareci ve siyasilere ulaştıran yönetim, bu uygulamasını rafa kaldırdı.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün bakanlık bürokratlarını da yanına alarak bizzat düzenlediği çok önemli bir organizasyon olan ‘Sanayi Şurası’na Düzce TSO yönetimleri tarafından gerekli hazırlıklar yapılamazken, konukları ağırlamada da sınıfta kalındı.

Toplantılara iç çekişmeler damga vurdu
Mevcut yönetimin en çok tepki aldığı konu ise meclis toplantılarında yaşanan tartışmalar oldu. Bir çok toplantıya meclis üyeleri ile yönetim kurulu arasında yaşanan sorunlar damga vurdu. Bu iç çekişme yüzünden bir çok karara uzun süre imza atılamadı.

Bu dönem de yeni hizmet binası kazandırılamadı
Yine yıllardır kısıtlı bir mekanda hizmet veren Düzce TSO’ya bu dönem de yeni hizmet binası kazandırılamadı. Hastane Caddesi üzerinde yeri hazır olan ve eski TSO Başkanı Metin Büyük zamanında ödüllü proje çizdirilen yeni hizmet binası için maddi gerekçelerle son 3 yılda tek çivi çakılamadı.
Tüm bu yaşananların ışığında kamuoyunda mevcut yönetimin değişmesi gerektiği yönünde görüş ön plana çıkarken, kan değişimi yaşanıp yaşanmayacağını ise seçimler gösterecek.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri