‘KAHRAMAN BENİM’ PROJESİ GÖZ DOLDURDU

Eğitim 16 Haziran 2022 16:25
Videoyu Aç ‘KAHRAMAN BENİM’ PROJESİ GÖZ DOLDURDU
A
a

  Düzce Özel Kültür Koleji’nin 1 ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik hazırladığı kitap okuma alışkanlığının yanı sıra minik öğrencilere doğa ve çevre sevgisini aşılamayı hedefleyen ‘Kahraman Benim’ projesi kapsamında Millet Bahçesi’nde etkinlik düzenlendi. Vatandaşlardan büyük beğeni toplayan etkinlikte minik öğrenciler, masal ve hikaye kahramanlarının kostümlerini giydi.  

Düzce Özel Kültür Koleji’nin 1 ve 2’nci sınıf öğrencilerine yönelik “Kahraman Benim” projesi etkinliği Millet Bahçesi’nde düzenlendi. Etkinliğin açılışını Düzce Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ve okul yöneticileri yaptı.
Düzceli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve minik öğrencilere kitap okuma alışkanlığının yanında doğa, çevre ile hayvan sevgisinin kazandırılmasının amaçlandığı ‘Kahraman Benim’ Projesi etkinliğinde, 1 ve 2’inci sınıf öğrencileri sevdikleri roman ve hikaye kahramanlarının kostümleri ile stantları tanıttı.
Etkinlik ile ilgili haber ekibimize konuşan Düzce Özel Kültür Koleji İlkokulu 1’inci sınıf öğretmeni Dilek Derici, “Burada 1. ve 2. sınıflarla Kahraman Benim Projesi yaptık. Burada amacımız kitap okuma zevki kazandırmak ve doğaya karşı duyarlılık. 1. sınıf öğrencilerimiz bir kahramanı hedef alarak kitap kapağı tasarladı. Daha sonra bu kapak tasarımlarının tuvale resimlerini yaptık. Seçtiğimiz kahramanın kıyafetini giyerek kendimiz o kahramana büründük. 2. sınıf öğretmenimiz nesli tehlike altında olan ağaçların maketleri ile proje çalışmasına katkı sağladı. Yaptığımız çalışmaların tamamı aile çalışmasıdır. Veli, öğrenci, öğretmen arasında gerçekleşen bir çalışmadır. Keyifli seyirler diliyorum.” diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri