“İYİ Kİ VARSINIZ…”

Gündem 14 Mayıs 2018 14:08
Videoyu Aç “İYİ Kİ VARSINIZ…”
A
a

Hemşirelik Haftası Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kürsü konuşmalarında, gece-gündüz demeden zor şartlarda özveriyle çalışan hemşirelerin, insanların en önemli varlığı olan sağlığını koruduğuna dikkat çekildi ve “İyi ki varsınız.” denildi. Ayrıca hemşirelerin iş yükünün hafifletilmesi temennisi dile getirildi.

Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhemşireliği tarafından düzenlenen Hemşirelik Haftası, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinlikler çelenk töreni ile başladı
Etkinlik; Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Aysel Karaca, Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ebru Özen Bekar, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhemşiresi Nevin Şen ve hemşireler tarafından Düzce Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başladı. Düzce Üniversitesi Hastanesi Konferans Salonu’nda devam eden programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Bora Büken ve Doç. Dr. Abdülkadir İskender, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan, Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya ve Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Okan Karaduman ile öğretim üyeleri, idari personeller, hemşireler ve sağlık personelleri katıldı.

Hemşireler, sağlık sisteminin olmazsa olmaz bir parçası”
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, sözlerine hasta ve hasta yakınlarıyla doğrudan iletişim içinde bulunarak çalışan hemşirelerin, sağlık sisteminin olmazsa olmaz bir parçası olduğuna dikkat çekerek başladı. Fedakarlık ve özveriyle çalışarak kurumuna, Düzce’ye ve bölgesine değer üreten hemşirelerin emeklerinin karşılığını görmesi ve beklentilerinin karşılaması için çalıştıklarını kaydeden Rektör Çakar, vatanından ve kurumundan yana çalışan tüm sağlık personellerinin Hemşirelik Haftası’nı kutladı.

Sizler olmasaydınız; bizler ne yapardık”
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu ise gece-gündüz demeden zor şartlarda özveriyle çalışan hemşirelerin, insanların en önemli varlığı olan sağlığını koruduğuna dikkat çekerek; “Sizler olmasaydınız; bizler ne yapardık bilemiyorum. İyi ki varsınız.” şeklinde konuştu.Hemşireliğin kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir; kendisini iyi yetiştiren bir hemşirenin kurumuna ve çalışma arkadaşlarına bilgisel olarak destek vereceğine işaret etti. Yüksek nitelikli sağlık hizmeti sunan hemşirelik mensuplarının yetiştirilmesinin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Demir; bu noktada Düzce Üniversitesi’nin yüksek lisans ve doktora programları açtığını ifade etti.

Hemşirelerin iş yükünün hafifletilmesini ümit ediyoruz”
Hemşirelerin sağlık sektörünün önemli bir parçası olduğunu anımsatan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay; tüm hemşirelerin Hemşirelik Haftası’nı kutlayarak görevlerinde başarılar diledi. Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde yeni personel alımının ilan aşamasında olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Balbay; böylece kapalı birimlerin hizmete girmesi ve hemşirelerin iş yükünün hafifletilmesini ümit ettiklerini sözlerine ekledi.Hemşireliğin aşk ve tutku ile yapılabilecek bir meslek olduğunu belirten Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan, sağlık hizmetinin en önemli parçalarından biri olan hemşirelerle birlikte çalışmaktan onur duyduklarını dile getirdi.Hemşirelik mesleğinin insan sevgisi, şefkati ve cömertliğini temel aldığını ifade eden Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhemşiresi Nevin Şen ise; hemşirelerin toplumun sağlığını koruyucu ve tedavi edici hizmetlerde vazgeçilmez bir öğe olduğunu kaydederek tüm meslektaşlarının Hemşirelik Haftasını kutladı. Program, meslekte 20. yılını dolduran hemşirelere plaket takdimi ve pasta kesimi ile son buldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri