"İŞSİZLİK SORUNUNU KÖKÜNDEN KAZIYACAĞIZ"

Gündem 3 Ocak 2020 17:42
Videoyu Aç "İŞSİZLİK SORUNUNU KÖKÜNDEN KAZIYACAĞIZ"
A
a

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, katıldığı TÜGVA Düzce 2. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, gençlerin en büyük endişesi olan işsizlik sorununu Düzce'de kökünden kazımak için çalıştıklarını belirterek, "Hedefimiz Düzce'de 15 bin yeni istihdam sağlamak. Bu kapsamda yeni yılın ilk toplantısını Marmara bölgesinde yer alan OSB ve fabrika temsilcileri ile yapacağız. Hepsini Düzce'ye davet edeceğiz, sizler için yeni istihdam alanları oluşturacağız." dedi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, TÜGVA Düzce İl Temsilciliği 2. Olağan Kongresi'ne katıldı. Yeni il başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin belirlendiği toplantıya Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, vakıf üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

"Sivil toplum kuruluşları, bizler için bulunmaz bir iletişim köprüsüdür"
Toplantıda konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, STK'ların önemine değinerek gençlerin çok çalışması gerektiğine vurgu yaptı. Özlü, "Sivil toplum kuruluşları, bizler için bulunmaz bir iletişim köprüsüdür. Bu köprü, hedef kitlemize; gençlerimize, kadınlarımıza ve hatta çocuklarımıza ulaşmamızı, onların bizden beklentisini öğrenmemizi sağlar. TÜGVA da tüm Türkiye'de oturmuş teşkilat yapısı, kurulduğu günden bu yana değişmeyen misyon ve vizyonu ile ülkemizdeki sayılı sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Sevgili gençler; gün çalışma günüdür, okulunuzda, kütüphanede, sivil toplum kuruluşlarında, evinizde çalışacaksınız. Bitip, tükenmek bilmeyen bir azimle okuyacak, öğrenecek, düşünecek ve eyleme geçeceksiniz. Hedefleriniz olacak, hayalleriniz olacak. Hayallerinizi eyleme geçirmek, gerçekleştirmek için daha çok okuyacak daha çok çalışacaksınız. Sizler gerek Düzce'nin gerekse Türkiye'nin geleceğini belirleyecek olanlarsınız. Biz de Düzce Belediyesi olarak gençlerimize, geleceğimize yani sizlere büyük bir önem veriyoruz. Bu kapsamda 2020 yılında hayata geçireceğimiz Millet Bahçesi projemiz içerisinde sizler için kütüphaneler, yaşam alanları ve sosyal mekanlar planladık."

"Marmara Bölgesi OSB'leri ile toplantı yapacağız"
Düzce'de gençlerin en büyük çekincelerinden birinin işsizlik sorunu olduğunu ifade eden Başkan Özlü, istihdam projelerinden bahsederek şunları söyledi: "Ülkemiz ve memleketimiz için düşünen, üreten ve kendisi ile birlikte geleceğimizi şekillendiren gençlerimizden beklentimiz büyük, Türk gencine güvenimiz tamdır. Gençlerin en büyük endişelerinden biri olan işsizlik sorununu, Düzce'de kökünden kazımak için çalışmalarımız devam ediyor. Proje kitapçığımızda da belirttiğimiz gibi hedefimiz Düzce'de 15 bin yeni istihdam sağlamak. Bunun için gerekli alt yapı çalışmalarına ilk gün başladık. Bu kapsamda yeni yılın ilk toplantısını Marmara bölgesinde yer alan OSB ve fabrika temsilcileri ile yapacağız. Hepsini Düzce'ye davet edeceğiz, sizler için yeni istihdam alanları oluşturacağız. 2019 tamir, bakım ve onarım yılı idi. 2020 yılı Düzce için değişim ve dönüşümün başlangıcı' çalışma yılı olacak. Kongrenin ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Birlikte düşünerek, tartışarak, ortak akılla ve akıllı yönetim ile Düzce çok güzel olacak."Toplantıda TÜGVA Düzce eski İl Temsilcisi İsa Yazıcı'nın, Gençlik ve Spor İl Müdürü olması dolayısıyla yeni temsilci ve yönetim kurulu üye seçimleri yapıldı. Seçimlerin sonucunda TÜGVA Düzce İl Temsilcisi Ersoy Mutlu olurken Başkan Özlü, yeni yönetime tebriklerini, İsa Yazıcı ve eski yönetim kurulu üyelerine de emekleri için teşekkürlerini iletti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri