“İŞLETMEYE 10 YILLIĞINA VERİLSİN” TALEBİ

Gündem 8 Mayıs 2018 11:43
Videoyu Aç “İŞLETMEYE 10 YILLIĞINA VERİLSİN” TALEBİ
A
a

Düzce Belediye Meclisi Mayıs Ayı ilk birleşiminde beton yapımında kullanılması için agrega ve asfalt yapım işi için 26 milyon 298 bin TL’lik kredi talebi Plan Ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Yine Melensu Park’ın ihalesinin 10 yıla çıkartılması talebi de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek.

Düzce Belediyesi Mayıs Ayı 2. Birleşimi geçtiğimiz pazartesi akşamı Düzce Belediyesi Meclis Salonu’nda Meclis Başkanı Salih Keskinli başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 32 gündem maddesi görüşüldü. Mecliste toplam 15 madde görüşüldü. Meclisin ilk gündem maddesi 2017 yılı kesin hesap özetinin okunması oldu. Daha sonra belediye biriminin görev ve çalışma yönetmelikleri görüşüldü. Ardından 1 adet 5. derece zabıta komiseri için kadro talebi ilgili komisyon tarafından görüşülmek üzere havale edildi.

Melensu Park’ın 10 yıllığına ihaleye çıkması talebi
Önemli bir diğer gündem maddesi ise Melensu Park’ın 10 yıllığına ihaleye çıkartılması oldu. Madde okunduğunda MHP’li Meclis Üyesi Ayhan Cicu, konuyu kimin gündeme getirdiğini merak ettiğini söyledi. Bunun üzerine Başkan Keskinli, meclise gelen her gündem maddesinin başkanlık oluruyla geldiğini söyledi. Konu oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmek üzere havale edilirken komisyondan geçerse Melensu Park ihaleye 10 yıllığına çıkartılacak.

Belediye 26 milyon 298 bin TL borçlanıyor
Beton yapımında kullanılmak üzere agrega ve muhtelif malzeme alımı için 11 milyon 100 bin TL, asfalt yapım işi için 15 milyon 198 bin TL kredi talebi de Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Ayrıca görüşülen gündem maddeleri arasında terminal ücretlerinin yeniden belirlenmesi de yerini aldı. Terminal esnafının talebi olduğu belirtilen maddede, esnafın terminale giriş-çıkış ücretlerini yüksek bulduğu ve yeniden belirlenmesi için talepte bulunduğu öğrenildi. Konu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.Meclis gündemini oluşturan diğer 8 madde ise ilgili komisyonlara havale edildi. Meclisin Mayıs Ayı 2. Birleşimi ise 10 Mayıs Perşembe saat 19.30’da yapılacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri