“İHRAÇ EDİLDİK AMA İLKELERİMİZDEN TAVİZ VERMEDİK!”

Gündem 4 Mayıs 2021 12:47
Videoyu Aç “İHRAÇ EDİLDİK AMA İLKELERİMİZDEN TAVİZ VERMEDİK!”
A
a

Marketlerde temel ihtiyaçların dışındaki ürünlerin satışının İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yasaklanmasının ardından uzun süredir zincir firmaların neden olduğu mağduriyeti gündeme taşıyan Kaynaşlı Belediye Başkanı, karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Şahin, pandemi döneminde ilçede yürüttükleri çalışmalar nedeniyle tebrikler aldıklarını kaydederek, “Partilerden ihraç edildik! Ancak, ilkelerimizden hiçbir zaman taviz vermedik!” ifadelerini kullandı.

Kısıtlama dönemlerinde temel ihtiyaçlar dışında faaliyet gösteren esnafın kepenk indirirken her çeşit ürünün satışının yapıldığı zincir marketlerin açık olması haksız rekabete neden oldukları gerekçesiyle gündem olmuş ve sıkça eleştirilmişti.
İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili harekete geçerek 81 ilin valiliğine ‘Market tedbirleri Genelgesi’ gönderdi. Buna 7 Mayıs'tan itibaren marketlerde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışı yasaklandı.
Genelgenin ardından kısıtlama dönemlerinde esnaf kapalı kalırken zincir marketlerde her türlü ürünün satılmasına karşı olduğunu her fırsatta söyleyen Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’den yine gündem olacak bir açıklama geldi.

“YÜZLERCE TEBRİK ALDIK”
Salgın sürecinde bir yandan Kaynaşlı’daki hizmetlerine devam eden, bir yandan da zor günler geçiren  esnaf ve vatandaşa destek olmak için çalışmalar yürüten Şahin, “Pandemi sürecinde her kesime destek verdik, her kesimin sesine tercüman olduk... Yaptığımız bu çalışmalar ile hem bölgemize, hem de ülkemize örnek olduk. Yüzlerce tebrik ve telefon mesajları aldık...” ifadelerini kullandı.  

“ZİNCİR MARKETLERLE İLGİLİ İLK KONUŞANLARDANIM”
Zincir marketlerle ilgili AK Parti Kaynaşlı İlçe Başkanlığı döneminden itibaren görüş belirttiğine dikkat çeken Başkan Şahin, “Zincir marketlerin gıda ve temizlik ürünleri dışında başka hiçbir mamul satmamaları gerektiğini ilk söyleyenlerdenim! Hatta uzun yıllar önce AK Parti Kaynaşlı İlçe Başkanlığı yaptığım dönemde birçok basın toplantısında ve televizyon programında dile getirmiş idim. Bugün gelinen nokta da esnaflarımız adına güzel bir karar alınmış oldu... Esnaflarımıza hayırlı olsun...” sözleriyle karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“DOĞRULARI SÖYLEDİK, PARTİLERDEN İHRAÇ EDİLDİK, TAVİZ VERMEDİK!”
Siyasi yaşamının başından bu yana oturduğu her koltuğu vatandaşın lehine kullanmak için çabaladığını belirten Şahin, “Allah'a sonsuz şükürler olsun ki, bulunduğumuz her makamı halkımızın lehine kullanmaya gayret ettik... Her zaman her yerde çekinmeden ve korkmadan doğruları söylemeye çalıştık... Partilerden ihraç edildik! Ancak, ilkelerimizden hiç bir zaman taviz vermedik! Bundan sonra da yolumuza aynı inanç ile devam edeceğiz. Şu ölümlü dünya da, gök kubbe de hoş bir seda bırakabilirsek, ne mutlu bize...” cümlelerine yer verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri