“HERKESİ KOYUN GİBİ PEŞİNE TAKTIN”

Gündem 9 Haziran 2017 14:37
Videoyu Aç “HERKESİ KOYUN GİBİ PEŞİNE TAKTIN”
A
a

Belediye meclisinde yine gergin anlar yaşandı. Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere kiralanması istenen 85 adet aracın 39’unun binek araç olmasına MHP’li belediye meclis üyeleri, belediye değil şahıs hizmetinde kullanılacağı gerekçesiyle tepki gösterdi ve grup olarak ret kararı verdi. Diğer yandan asfalt çalışmaları için 3 milyon liralık kredi talebinin MHP’li üyelerin de desteği ile oylamadan geçmesi sonrası AK Partili Meclis Üyesi Okan Turaman’ın sarf ettiği bir cümle salonda tansiyonu yüksetti.

Düzce Belediye Meclisi Haziran ayı 2. Birleşimi geçmiş toplantılarda olduğu gibi MHP’li ve AK Partili meclis üyeleri arasında tartışmalara neden oldu. Tartışmaların ana gündem maddesini ise belediyeye kiralamak istenen araçlar ile revizyon uygulanması hedeflenen Aziziye Pazaryeri için meclis gündemine alınan 3 milyon liralık kredi talebinin, Başkan Yardımcısı Ali Güney tarafından ek önergeyle 7 milyon liraya yükseltilmesi teklifi oldu.

Toplantı arasında gündem maddesi değişti

Güney’in devam eden asfaltlama çalışmamalarının aksamaması için Aziziye Pazaryeri için meclis gündemine alınan 3 milyon liralık kredi talebinin 7 milyon liraya yükseltilmesini istemesi, MHP’li üyeler tarafından gereksiz bir harcama olarak değerlendirildi. Güney’in ek önergesi Belediye Meclisi Çalışma Tüzüğü’ne aykırı olmasına rağmen Düzce kamuoyunun en çok ihtiyacı olan asfaltlama çalışmalarının yarım kalmaması için MHP’li üyeler tarafından toplantı arasında yapılan mini zirvede gündem maddesinin değiştirilerek görüşülmesi kararı alındı.

Herkesi koyun gibi peşine taktın”

Mecliste asfalt yapımına yönelik 3 milyon liralık ‘bütüm’ malzemesi alımına ilişkin kredi gerçekleşen oylamayla kabul edildi. Oylamanın kabul edilmesinin ardından Meclis Üyesi Okan Turaman’ın Güney’e ‘Herkesi koyun gibi peşine taktın’ demesinin ardından salonda tansiyon yükseldi. MHP’li meclis üyesi Ercan Katırcıoğlu, Turaman’a sert sözlerle karşılık verince kavgaya ramak kaldı. Araya giren meclis üyelerinin ardından taraflar sakinleştirildi.

Düzce’nin kamu malı şahıslar tarafından kullanılıyor

Katırcıoğlu, belediyeye kiralanmak istenen 85 aracın 39’unun binek araç olmasına da şöyle tepki gösterdi: “Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere kiralanması talep edilen araçların, belediye hizmetlerinden ziyade şahsi hizmetler için kullanıldığını gördük. İspat ettik. 39’u belediye hizmetlerinde kullanılan araçlar olmadığını, şahsi işlerde kullanılan araç olduğunu bildiğimiz için belediye dolayısıyla Düzce halkına yük getirmemesi açısından MHP olarak ret oyu veriyoruz. Düzce’nin kamu malı şahıslar tarafından kullanılıyor.”

MHP’li üyelerin itirazına karşın talep AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri