‘HER YER LEŞ GİBİ KOKUYOR!’

Gündem 22 Temmuz 2022 16:58
Videoyu Aç  ‘HER YER LEŞ GİBİ KOKUYOR!’
A
a

Kurban Bayramı sonrası Ağa Mahallesi 1958. Sokak’taki boş alana kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce atılan hayvan sakatatları ve çöpler yüzünden mağduriyet yaşayan mahalle sakinleri, duyarsızlıktan yakındı. Etrafa yayılan pis koku nedeniyle kapı ve pencerelerini açamadıklarını belirten tepkili vatandaşlar, “Çocuklarımız bu pisliğin içinde oynuyor. Şikayet etmediğimiz yer kalmadı.” diyerek çözüm istedi.

İddiaya göre, Kurban Bayramı’nın hemen ardından Ağa Mahallesi 1958. Sokak üzerinde bulunan boş alana kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce, hayvan sakatatları ile birlikte çöpler atıldı. Etrafa yayılan pis koku üzerine Mahalle Muhtarı Nesim Zengin ve Düzce Belediyesi Beyaz Masa birimine başvuran mahalle sakinleri, bir çözüm yolu bulamadı.
Bunun üzerine seslerini duyurabilmek için Öncü Haber Merkezi ile irtibata geçen mahalle sakinleri, bu duruma tepki gösterdi.
“Kimse bu konuda bize yardımcı olmuyor”
Sokak sakinlerinden Derya Cihankerim, “Burada kokudan duramıyoruz. Çocuklarımız var. Her yer leş gibi kokuyor. Hayvan pislikleri atıyorlar buraya, biz bir çare bulamadık artık sizlerin bize yardımcı olmasını istiyoruz. Belediye ye başvurduk, beyaz masayı aradık. Kimse bize yardımcı olmuyor. Muhtarımız da buraya gelip bir şey yapmıyor. Anlayacağınız muhtardan da şikâyetçiyiz. Buraya gelip bir şey demiyor. Arka tarafta kenedi tanıdığı insanlar var, onlara sahip çıkıyor ama bize sahip çıkmıyor. Hayvan sakatatı falan atılıyor. Elimizden gelen bir şey de yok.” dedi.
“Muhtar bize yardımcı olmuyor”
Yetkililerden sorunun çözümü için yardım beklediklerini söyleyen Tülay Demirkaynak da, “Biz nerede yaşıyoruz böyle, anlayamıyoruz. Büyüklerimizden istiyoruz ki; bu konuya bir el atsınlar. Burada biz çocuk yetiştiriyoruz, çocuk büyütüyoruz. Vatandaşımıza fayda sağlayalım diye. Ama insanlar ne yapıyor? Bizi çöpe gömüyor. Zaten yaşadığımız hayat değil. Bir muhtarımız var, muhtar da bize yardımcı olmuyor.” diye konuştu.
“Kokudan duramıyoruz”
Boş alana atılan hayvan sakatatları nedeniyle etrafa yayılan ağır kokudan rahatsız olduklarını ifade eden Alican Cihankerim ise “İnsanlar hayvan kesiyorlar sonra işlerine yaramayan kısımları buraya atıp gidiyorlar. İşkembeyi ve diğer atıkları burada kalınca koku yayılıyor. Bu tarafa doğru geliyor. Yaşlı annem var. Bu ortamda yaşamak cidden zor oluyor. Korkudan kimseye bir şey söylemiyorsun. Size başvurduk bizde. Allah sizden razı olsun. Lütfen bu konu da bize yardımcı olun.” açıklamalarında bulundu.  

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri