“HDP TERÖRLE İŞİMİZ OLMAZ DERSE ÇİÇEĞİMİ ALIR GİDERİM”

Siyaset 2 Mart 2021 15:36
Videoyu Aç “HDP TERÖRLE İŞİMİZ OLMAZ DERSE ÇİÇEĞİMİ ALIR GİDERİM”
A
a

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dün akşam gazetecilerin sorularını yanıtladığı bir programda olası bir CHP-HDP ittifakı ile ilgili net konuştu. Özcan, “Kısmen veya tamamen resmi olarak HDP ile CHP ittifak yaparsa partiden ayrılırım” dedi.

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediyenin sosyal medya hesaplarında canlı yayınlanan programda gazetecilerin ve vatandaşların sorularını yanıtladı. Özcan, olası CHP-HDP ittifakı ile ilgili çarpıcı sözler sarf etti.
“BİZİM TERÖRLE İŞİMİZ OLMAZ DERLERSE ÇİÇEĞİMİ ALIR HDP’YE GİDERİM”
Gelen soru üzerine HDP’ye bakış açısının her zaman net olduğunu ifade eden Özcan, “Yani yılanla şey barışır ben HDP ile bir araya gelemem arkadaşlar. Ben HDP’lşerden haz almıyorum. HDP, ‘PKK terör örgütüdür. Silahları bıraksın. Bizim terör örgütleriyle işimiz olmaz’ derlerse çiçeğimi alır HDP’ye giderim, kutlarım” dedi.
 “CHP, HDP İLE İTTİFAK OLUR TEREDDÜT ETMEM AYRILIRIM”
Özcan, partisinin HDP ile resmi olarak yapacağı olası bir ittifakta ne yapacağı yönündeki bir soruya ise, “Cumhuriyet Halk Partisi'nden beni bir tek şey ayırır. CHP, benim hazzetmediğim bir partiyle resmi ittifaka girmediği sürece ben CHP’li olarak öleceğim. HDP ile ittifaka girerse hiç tereddüt etmem ayrılırım. Kısmen veya tamamen resmi olarak HDP ile CHP ittifak yaparsa partiden ayrılırım” diyerek net konuştu.
Öte yandan Özcan’ın olası bir ittifakta partisine adeta rest çekeceğini açıklamasının CHP’de nasıl bir etki oluşturacağı da merak konusu oldu.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri