'HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE' PROJESİNDE ÖDÜLLER VERİLDİ

Gündem 4 Şubat 2019 11:45
Videoyu Aç 'HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE' PROJESİNDE ÖDÜLLER VERİLDİ
A
a

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nce Türkiye genelinde hayata geçirilen “Haydi Çocuklar Camiye” projesi, Düzce’de Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre ve Sağlık Derneği’nin organizasyonu ile gerçekleşti. Öğrencilerin yarıyıl tatilini verimli geçirmesi için düzenlenen proje kapsamında dereceye giren öğrencilere ödülleri ise Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde takdim edildi.

Çocukları camiye alıştırma ve dini güzel öğretme hedefiyle Server Gençlik Derneği tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Haydi Çocuklar Camiye” projesi tamamlandı. Düzce’den projeye 12 camide A, B ve C kategorilerinde 6-13 yaş arası kayıtlı 135 çocuk katıldı.
Yarıyıl tatilinde 11 gün boyunca camiye gelen ve 5 nakit namazını kılan çocuklara, proje gereği namazlarını camide cemaatle kılması doğrultusunda teşvik edildi. Çocuklar, her geldikleri sabah namazı için 10 puan, öğle-ikindi-akşam namazları için 5 puan, yatsı namazı içinse 8 puan ve okudukları her süre içinse 1 puan aldı. Bu puanları ise cami görevlileri liste tutarak kayıt altına aldı.
“Gayemiz topluma, ülkesine ve ümmete faydalı hizmetler üreten bireylerin yetiştirmek”
“Haydi Çocuklar Camiye” projesi hakkında bilgi veren Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre ve Sağlık Derneği Başkanı Ali Koloğlu, “Gayemiz topluma, ülkesine ve ümmete faydalı hizmetler üreten bireylerin yetişmesine vesile olmaktır. 21-31 Ocak 2019 tarihlerinde yapılan ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesine Türkiye geneli bin 870 camide 32 bin 617 çocuk, Düzce’de 12 camide yapıldı, 6-13 yaş arası 135 çocuk katıldı. Eğitim, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Ara tatilde cami ve namaz konusunda farklı ve güzel bir etkinlikle çocuklarımıza yol arkadaşlığı yapmak istedik. Günümüzde caminin önemi cemaatle namaz kılmanın önemi unutulmaya yüz tutmuştur.
“Camilerde saflar çocuklarla neşelensin”
Teknoloji çağında insanları, özellikle çocukları meşgul eden bilgisayar, tablet, telefon, televizyon insanları ve çocukları asli vazifesi olan Allah’a kulluktan uzaklaştırmaktadır. Namazı ve camiyi çocuklarımıza sevdirmek, camide büyükleriyle kaynaşarak sosyalleşmelerini sağlamak. Camii adabını öğrenmelerine yardımcı olmak. Camilerde safların çocuklarla neşelenmesi amacıyla bu projeyi uygulayama karar verdik.” ifadesinde bulundu.
Programda çocuklara topladıkları puanlara göre dereceye girenlere; bisiklet, gram altın, kırtasiye hediye çeki, satranç takımları, kumbara, boya kalemi, defter ve futbol topları hediye edildi. 
Dernek Başkanı Ali Koloğlu son olarak, proje kapsamında desteğini esirgemeyen Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’ya, İl Müftüsü Hüseyin Can’a, Düzce Belediye Başkanı Belediye Dursun Ay’a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’ye ve camilerde görevli imam ve müezzinler ile çocuklara hediyelerin ulaşmasında yardımcı olan hayırseverlere teşekkür etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri