“GENEL MERKEZİN ADAYI BENİM”

Gündem 18 Aralık 2017 14:36
Videoyu Aç “GENEL MERKEZİN ADAYI BENİM”
A
a

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, 31 Aralık Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak olan il başkanlığı kongresi için Genel Merkezin başkan adayı olarak kendisini seçtiğini açıkladı. Keskin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tasarrufu, Genel Merkezimizin takdirleri ve Sayın Teşkilat Başkanımız, ağabeyimiz Mustafa Ataç Bey’in bildirmeleri ile Genel Merkezimizin adayı olarak kongremize hep birlikte gideceğiz.” Dedi.

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin yaklaşan il başkanlığı kongresi öncesinde basın mensuplarının karşısına geçerek bir basın açıklaması yaptı. Parti binasının toplantı salonunda yapılan açıklamada Keskin’e yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis başkanı ve üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları ile teşkilatları eşlik ederken çok sayıda partili katıldı.

Düzce teşkilatları kale gibi bir teşkilat olduğunu herkese gösterdi”
3 yıldır il başkanlığı görevini üstlenen Keskin, bu süre boyunca AK Parti Düzce İl Teşkilatlarının Türkiye katkılarından bahsederek şöyle konuştu:“Türkiye genelinde kongreler dönemine girdik. İnşallah ülkemize hayırlar getirir. Bu dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bütün programlarının yoğun olmasına rağmen illerimizdeki kongrelere katılmaya çalışıyor ve Düzce’ye teşrif edecekler. Partimiz 14-15yıldır iktidarda. Türkiye’de yapılması zor işleri yapmayı başarıp Türkiye’ye büyük katkılar sundu. Biz bu teşkilatlarda yol yürüyoruz. Bu yolda 2 seçim 1 referandum bir İl Genel Meclisi seçimi, hain darbe girişiminde Türkiye’nin en güçlü teşkilatlarından biri olduğunu gösterdi. Düzce teşkilatları ve 20 dakikada Düzce’yi sokağa döktük. 3 yıldır üzüldük de sevindik de 7 Haziran seçimlerinde 2 milletvekili çıkartmamıza rağmen Türkiye’deki siyasi ortamda tek başımıza iktidar olamadık. 1 Kasım seçimlerinde canla başla çalıştık Türkiye’deki ilk 5-6 teşkilat arasına girdik. Yol arkadaşları çok önemlidir. Yol arkadaşı demek kolay ama bu teşkilatlar ilçe, belde, kadın kolları, gençlik kolları ve gönüllü kardeşlerimizle bize güç verdi. Birlik beraberlik içinde her türlü fitne fesada rağmen bu teşkilatlar 2 tane ciddi seçim ve bir referandum atlattı. Güçlü ve kale gibi bir teşkilat olduğunu herkese gösterdi. Bizden önce de bu makamlarda olanlar oldu bundan sonra da olacak. Önemli olan bu davaya sahip olmak başkan olmak değil bu davanın bir neferi olabilmek. Bu davadaki kardeşlerimiz tarafını belli etmiştir. Recep Tayyip Erdoğan’ın, vatanının tarafındadır.”

Genel Merkezimizin adayı olarak kongremize hep birlikte gideceğiz”
Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini kaydeden Keskin, Genel Merkez’in il başkanlığına kendisini aday gösterdiğini ifade ederek şöyle konuştu:“Önemli bir süreçten geçtik ve önemli bir sürece giriyoruz. 31 Aralıkta davamızın lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Düzce’mizde ağırlayacağız. İnşallah çok coşkulu bir kongre yapmak nasip olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tasarrufu, Genel Merkezimizin takdirleri ve Sayın Teşkilat Başkanımız, ağabeyimiz Mustafa Ataç Bey’in bildirmeleri ile Genel Merkezimizin adayı olarak kongremize hep birlikte gideceğiz.”

Bugüne kadar nefsim için bir şey yapmadım”
Düzce teşkilatlarının Türkiye’nin en güçlü teşkilatı olduğunu ifade eden Keskin, bugüne kadar kırdığı herkesten helallik isteyerek şu ifadelerde bulundu:“Bugüne kadar aramızda kırıp döktüğümüz arkadaşlarımız olabilir onlardan helallik istiyorum. Zaman zaman eksik ve yanlışlarımız olmuştur. Ben bugüne kadar nefsim için bir şey yapmadım. Bu davaya ve ümmete hizmet için her şeyi yaptım. Bundan sonra 31 Aralık 2017’den itibaren hep birlikte yola çıkacağız. Yönetimde belki birlikte olamayacağız belki ama bizden çok çalışanlar oldu. 4 Ocakta ben bir kongre konuşması yaptım ve ben değil biz dedim. Görev verdik görevleri dağıtmaya çalıştık. Herkesin bu davada bir tuzu biberi olsun istedik. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Bunu birbirimize sımsıkı sarılarak yapmamız gerekiyor. Düzce teşkilatları Türkiye’nin en güçlü teşkilatıdır. Kongremizin sonrasında da büyüyerek devam etmek nasip olsun.”

Memurlar yönetimde bulunamayacak”
Son olarak kongreye tek liste ile gidileceğini kaydeden Keskin, yönetim kurulu üyelerini seçerken Genel Merkez tarafından belirlenen kriterleri açıkladı:
Genel merkezimizin aldığı bir kararla taşeronda çalışanlar, memurlar partilerde olamıyorlar. Genel Merkezimizin böyle bir tasarrufu var. Belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz, muhtarlar veya partide iki görevde bulunmuş arkadaşlar artık yönetimde olamıyorlar. Biz işadamları, esnaflar, kadınlar, gençler, sivil toplum kuruluşlarından arkadaşlarımızı yönetimlerde bulundurmaya gayret göstereceğiz.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri