'GENÇLERİMİZİ TUZAKLARDAN KORUYACAĞIZ'

Gündem 14 Ocak 2019 09:06
Videoyu Aç 'GENÇLERİMİZİ TUZAKLARDAN KORUYACAĞIZ'
A
a

Karaca Mahallesi'nde startı verilen 'Cami ve Gençlik' projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, 38 yıllık hayalinin gerçek olduğunu söyledi. Düzce Valiliği ile işbirliği içinde hayata geçirilen projenin amacının, gençleri bağımlılık tuzaklarından korumak olduğunu dile getiren Can, '18 gençlik merkezi açıldı. Bunlardan 10 tanesi faal. 8'inde de tadilat çalışmaları devam ediyor' dedi.

Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, yurt genelinde olduğu gibi Düzce’de de hayata geçirilen 'Cami ve Gençlik' projesi hakkında önemli bilgiler paylaştı.
Projede istenen sonucun alınabilmesi için 3 unsura dikkat etiklerini belirten Can şunları dile getirdi: 'Gençlik merkezlerinin yerleri saptanırken üç hussusa bakıyoruz. Birincisi merkezler cami bahçesinde olacak. İkincisi imam arkadaşlar gençlerle ilgilenebilecek görevliler olacak. Üçüncüsü de genç potansiyel olacak. Aksi halde projenin bir anlamı kalmaz.' 
Gençlik merkezlerinin tadilatlarının Düzce Valiliği tarafından yapıldığını ve toplam masrafının 700-800 bin lira civarında olduğunu vurgulayan Can, iç donanımlarının da müftülük tarafından karşılandığını söyledi. 
Can, gençlik merkezlerinin iç donanımları ile ilgili şu bilgileri verdi: 'Okuma salonu, kütüphane, çay ocağı, bilardo masası, satranç, masa tenisi gibi aktivite alanları var. Başka türlü bir gencin sabahtan akşama kadar kitap okumasını bekleyemeyiz. Bu sayede gençlerimizi 'bataklık' tabir edilen yerlerden uzak tutmuş olacağız. 38 yıldır bu meslekteyim. Ve en büyük hayalim bu projeydi.' Gençlik merkezlerinin haftanın belli günlerinde kız öğrencilerin kullanımına açılacağını iafde eden Can, 'İlçelerde de 10 noktada gençlik merkezi açılacak. Bunun içn ilçe müftülerimizle işbirliği halindeyiz.'  
Can, projenin en büyük destekçisinin Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı olduğunu sözlerine ekleyerek, 'Kendisine teşekkür ediyoruz. En büyük destekçimiz oldu.' şeklinde konuştu.  
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri