“GELSİNLER BU YOLDAN YÜRÜSÜNLER…”

Gündem 24 Aralık 2021 10:55
Videoyu Aç “GELSİNLER BU YOLDAN YÜRÜSÜNLER…”
A
a

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) Düzce’de yürüttüğü Atık Su Projesi kapsamında, çalışmaların devam ettiği mahalle ve köylerde verilen vaatlerin yerine getirilmemesi nedeniyle, yollar çamur deryasına döndü. Çalışmaların devam ettiği İslahiye Köyü sakinleri, kendilerine daha önce yolların İSKİ tarafından yapılacağı vaadinde bulunan İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve İYİ Parti İSKİ Koordinatörü Ender Çakar’a tepki gösterdi.

İSKİ tarafından Düzce’nin bazı köylerinde yürütülen Atık Su Projesi kapsamında kazılan yollar üstü kapatılarak olduğu gibi bırakıldı. Vatandaşlar, yazın toz nedeniyle kapı ve pencerelerini açamazken, içinde bulunduğumuz kış aylarında ise çamur deryasına dönen yollardan yürümek zorunda bırakılıyor.
Çalışmaların yürütüldüğü köyler arasında bulunan İhsaniye Köyünde çamur nedeniyle evlerinden çıkamadıklarını söyleyen köy sakinlerinin hedefinde, daha önce yaptıkları açıklamalarda İSKİ tarafından bozulan yolların yeniden yapılacağı vaatlerinde bulunan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve İYİ Parti İSKİ Koordinatörü Ender Çakar vardı.
Köy sakinleri, kendilerine verdikleri sözleri Yunus Özay Er ve Ender Çakar’ın tutmadığını söyleyen köy sakinleri, kendileri ile sandıkta hesaplaşacaklarını belirtti.
Kümes işletmeciliği yapan köy sakinlerinden Samet Ayvaz şunları söyledi, “İSKİ burada bir çalışma yaptı. Ama çalışmaların tamamlanmasının ardından, yolu sizin de gördüğünüz gibi olduğu gibi bıraktılar. Bu çamur içindeki yolda yürümek mümkün değil. Bu yolu okula gitmek için evlerinden çıkan öğrenciler kullanıyor. Önceden bizim yem kamyonları bu yolu kullanabiliyordu. Ama şimdi giremiyor, 8 kilometre ileriden dönmek zorunda kalıyor. Geçen akşam burada bir tır devrildi. İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve Ender Çakar, daha önce yaptıkları açıklamalarda bozulan yolların İSKİ tarafından yapılacağını söylemişlerdi. Kendilerini verdikleri sözleri tutmaya davet ediyoruz” dedi.
“Yunus Özay Er gelsin bu yoldan yürüsün, yürüyebiliyorsa…”
Köy sakinlerinden Ufuk Küçük ise, daha önce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve Ender Çakar’ın yaptıkları açıklamalarda kimsenin mağdur edilmeyeceği yönünde kendilerine söz verdiklerini anımsattı. İSKİ’nin çalışmasının ardından, köy yolunun bozulduğunu bu nedenle de bu yolu kullanamadıklarını ifade eden Küçük şöyle konuştu, “İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve Ender Çakar, daha önce yaptıkları açıklamalarda, kimsenin mağdur edilmeyeceğini söylemişlerdi. Hatta yolun eskisinden daha iyi olacağını belirtmişlerdi. Hatta övünüyordu, basın karşısında, İSKİ’yi biz getirdik diye. Şimdi gelsin baksın şu yola bir. Kendisini buraya davet ediyorum, bu yoldan bir yürüsün, yürüye biliyorsa.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa