'FİYAT DÜŞÜK' DEMEK YETMİYOR!

Gündem 28 Şubat 2019 14:10
Videoyu Aç 'FİYAT DÜŞÜK' DEMEK YETMİYOR!
A
a

Üretimin yüzde 11'ini karşılayan Düzce'de önemli bir geçim kaynağı olan fındık konusunda artık gereken dersler alındı. Her sezon öncesi 'Fiyat düşük' serzenişleri yapılan ancak konu verim olunca çalışmalar cılız kalan fındıkta artık adımlar daha profesyonel atılacak. Bunun için fındıkla ilgili tüm paydaşlar Akçakoca'da bir masa etrafında toplanıp daha kaliteli üretim için beyin fırtınası yaptı. Üreticileri harekete geçirmek için yol haritası çizildi.

Serbest piyasada fındığın 16 TL'ye kadar yükseldiği şu günlerde yeni hasat dönemi için hazırlıklar sürerken, Akçakoca'da fındıkla ilgili tüm sıkıntılar ve üreticilerin beklentileri Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde düzenlenen toplantıyla enine boyuna masaya yatırıldı.

 

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ev sahipliğinde kaymakamlık toplantı salonunda ilgili kesimlerin katılımıyla "Fındık Çalıştayı” düzenlendi.

 

Toplantıya Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Düzce Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Sevcan Öztemiz, Prof İsmet Yıldırım, Doç. Dr. Hülya Ünver, Tarım İlçe Müdürlüğü’nde görevli mühendisler ve fındık üreticileri katıldı.

 

Akademisyenler ile yereldeki aktörlerin katıldığı Fındık Çalıştayı’nda il genelinde fındık verimini arttırabilmek için çalışmaların nasıl olması gerektiği ile üreticilerin çalışmalara aktif olarak katılması için ne gibi tedbirlerin alınması gibi konular uzun uzun konuşuldu.

 

Öncelikli problemlerin tespiti ve problemlerin çözümünde görev paylaşımının önemi üzerine durulan toplantının fındık konusunda yapılacak diğer çalışmalara öncelik olacağı ifade edildi.

 

Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda yeni üretim sezonu için sahada verimin arttırılmasına yönelik çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri