‘ENGELSİZ YAŞAM PİKNİĞİ’NE YOĞUN İLGİ

Gündem 11 Mayıs 2022 17:38
Videoyu Aç ‘ENGELSİZ YAŞAM PİKNİĞİ’NE YOĞUN İLGİ
A
a

Düzce Belediyesi’nin özel gereksinimli bireyler için düzenlediği ‘Geleneksel Engelsiz Yaşam Pikniği’ dün yoğun katılımla Gölyaka Kültür Park’ta yapıldı. Piknik etkinliğinde, özel gereksinimli bireyler ve aileleri eğlenceli vakit geçirdi. Etkinlik ile ilgili haber ekibimize konuşan Düzce Belediye Başkanvekili Hüdaver Gösterişli, özel gereksinimli bireylerle birlikte vakit geçirmekten dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Düzce Belediyesi’nin özel gereksinimli bireyler ile ailelerini bir araya getirdiği ‘Geleneksel Engelsiz Yaşam Pikniği’ etkinliği pandemi yüzünden verilen 2 yıllık zorunlu aranın ardından dün Gölyaka Kültür Park’ta düzenlendi.
Etkinliğe Düzce Belediye Başkanvekili Hüdaver Gösterişli, AK Parti belediye meclis üyeleri, özel gereksinimli bireyler ve aileleri yoğun katılım sağladı.
Özel gereksinimli bireyler ile ailelerinin gönüllerince eğlendiği etkinlik, Düzce Belediye Bandosu’nun konseri ile başladı. Çalınan müzik eşliğinde aileleri birlikte oynayan özel gereksinimli bireyler unutulmaz bir vakit geçirdi. Mangalların yakıldığı piknikte hazırlanan ızgaralar, etkinliğe katılanlara ikram edildi.
“Herkes bir engelli adayı”
Etkinlik ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, “Bugün (dün) çok sevinçliyiz. Misafirlerimizin sevinci bizim sevincimizi arttırdı. Burada bin 500 kişilik bir davetli grubumuz var. 10 Mayıs – 17 Mayıs arasında Türkiye genelinde Engelliler Haftası olduğu için biz de özel okullar, devlet okulları ile birlikte özel gereksinimli bireyler ile aileleri için böyle bir organizasyona katkıda bulunduk. Mangal yapıyoruz, ikramlarımız var, Düzce Belediyesi bando ekibi burada konser veriyor. Hava da çok güzel maşallah. Bu güzel ortamda, biz hizmet etmeye çalışıyoruz. Çünkü bu yavrularımız, hepimizin yavruları. Biliyorsunuz, herkes bir engelli adayı. Bu kardeşlerimiz ile beraber ailelerine de moral vermek zorundayız.” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri