'ENGELSİZ DÜZCE' PROJESİNİ ANLATTI

Gündem 7 Şubat 2019 13:04
Videoyu Aç 'ENGELSİZ DÜZCE' PROJESİNİ ANLATTI
A
a

'Düzce Üreten Engelliler Merkezi kuracağız'

Düzce Üreten Engelliler Merkezi ile engelli vatandaşların yaşama katılmasını hedefleyen Başkan Adayı Küçük, “Engelli kardeşlerimizin kendilerini geliştirmeleri ve ailelerine destek olmaları amacıyla kurulacağımız  DÜEM’de engellilere yönelik, eğitim ve iyileştirme, meslek edindirme ve istihdam, bakım ve koruma hizmetlerini sunacağız. Bu bilinçle, engelli yurttaşlarımızın fırsatlarını geliştirmekte ve toplumsal yaşamın her alanına erişiminin arttırılmasını destek olacağız” dedi.

'Düzce Engelsiz Yaşam Evi açacağız'

Üreten Engelliler Merkezi'nin yanı sıra Düzce Engelsiz Yaşam Evi de kuracaklarını dile getiren Küçük, bu sayede engelli ailelerine günlük işlerini bitirene kadar çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri bir ortam hazırlayacaklarını ifade etti. Engelli servisi projesinden toplu taşıma araçlarından faydalanamayan engelli vatandaşların yararlanacağını belirten Küçük, “ Engelli bireyler için özel olarak tasarlanan gündüz bakım evleri kuracağız. Engelli çocuk sahibi ailelerin, çocuklarını bu evlere bir kaç saatliğine bırakarak, kendi şahsi işlerini halledebilecekleri güvenli zamanlar oluşturacağız. Bu evlerde engelli çocukların bakımını üstlenecek ve gün içerisinde vakit geçirmelerini sağlayacak,  özel eğitimli bakıcı personel istihdam edeceğiz. Bu evlerin içerisinde dinlenme odası, hobi odası, personel odası, uyku odası, çok amaçlı salon, yemekhane ve banyo - wc bulunacak” dedi.

Engellilere oryantring eğitimi

Ayrıca Düzce Belediyesi bünyesinde engellilere yönelik oryantring eğitimi  vereceklerini belirten Küçük, “Türkiye Oryantiring Şampiyonası yarışlarının ilimizde devamlılığını sağlayacağız. .Oryantring etkinlikleriyle engellilere yeni ufuklar kazandırmak, özgüvenlerini geliştirmek ve sosyal hayata katmak Düzce Belediyesi’nin en önemli projelerinden biridir” açıklamasında bulundu.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri