"ENGELLERİ" ORTADAN KALDIRDILAR

Gündem 6 Mayıs 2019 13:48
Videoyu Aç "ENGELLERİ" ORTADAN KALDIRDILAR
A
a

Düzce Üniversitesi (DÜ) öğrencileri, lise öğrencilerini engelli bireylerle bir araya getirerek engellilerin daha iyi anlaşılması için uygulama yaptı.

DÜ Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, hazırladıkları 'Hepimiz Farklıyız Ama Aynıyız' projesi kapsamında Ömer Seyfettin Anadolu Kız İmam-Hatip Lisesi öğrencileriyle birlikte engelli bireylerin istihdam edildiği Kusursuz Kafe'ye gitti.

Engelli bireylerin çalışma hayatını gözlemleyen lise ve üniversite öğrencileri, daha sonra engelli bireylerle el baskısı etkinliği yaparak farklı renklere boyadıkları elleri aynı zeminde birleştirdi.

Engelli bireylerin çalışma hayatında da var oldukları ve var olması gerektiği bilincinin oluşturulmaya çalışıldığı etkinlik, bireylerin renkli dünyalarını ve onlara ilişkin farkındalığı temsil etmek amacıyla farklı renklerde boyama ile sona erdi.

DÜ Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri Kadriye Polat, İlay Güner, Büşranur Hoşbaş, Şeyma Nur Borhan ve Kübra Şahin, engelli bireylerin sosyal hayatının daha da anlaşılması için yeni çalışmalar yapacaklarını belirtti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri