“EMRİNDEYİZ BAŞKOMUTANIM”

Gündem 23 Ocak 2018 13:50
Videoyu Aç “EMRİNDEYİZ BAŞKOMUTANIM”
A
a

Düzce Kamyon ve TIR Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kahraman Mehmetçik’imizin yanında olduklarını göstermek amacıyla TIR ve kamyonları ile şehir turu düzenledi. Askerimizin kendisini yalnız hissetmemelerini kaydeden Kooperatif Başkanı Orhan Yılmaz, “Bütün varlığımızla bedenimizle onlarlayız. Aramızdaki 950 kilometrenin 9 buçuk saniye bile değil” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin bölgesinde terör örgütü gruplarına yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’na bir destek de Düzce Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nden geldi. Kooperatif bahçesinde toplanan yaklaşık 3 civarındaki TIR ve kamyon sürücüsü D-100 Karayolu üzerinde konvoy oluşturdu.TIR ve kamyonlarını bayraklarla donatan ve “Emrindeyiz Başkomutanım” yazılı pankartlarla şehir turu atan taşıyıcı esnafı Düzce Belediyesi önünde toplandı.

Kendilerini yalnız hissetmesinler, aramızdaki 950 kilometrenin 9 buçuk saniye bile olmaz”
Taşıyıcı esnafı adına konuşan Kooperatif Başkanı Orhan Yılmaz, yaptıkları konvoyun Afrin bölgesindeki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı operasyona destek olmak olduğunu belirterek şunları kaydetti:“Kamyon ve TIR Kooperatifi Düzce’nin taşıyıcı esnafı olarak buradayız. Yaptığımız konvoy hükümetimizin, devletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de yapmış olduğu Zeytin Dalı Operasyonu’na bir destek amacıyladır. Bizler Başkomutanımızın emrindeyiz. Ne zaman bize ihtiyaç olursa bizler TSK’nın, Mehmetçik’imizin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Onlar belki cephede direnerek savaşıyorlarsa, bizler de onların yanında olduğumuzu hissettirmek, onlarla beraber olduğumuzu ifade etmek için buradayız. Asla hiçbir zaman geri vites de yapmadık, geri de durmadık. Allah nasip eder de bize inşallah o kutlu görevde bir hizmet düşerse, bize bir emretmeleri, bir çağırmaları kafidir. Bütün varlığımızla, araçlarımızla, bedenimizle beraber orada olacağımızı ifade etmek için bu konvoyu düzenledik. Onları yalnız bırakmadığımızı, kendilerini yalnız hissetmemelerini, aramızdaki 950 kilometrenin 9 buçuk saniye bile olmadığını ifade etmek istiyoruz. Bizler Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletimizin yanında olduğumuzu ifade etmek için bunu düzenledik.”Düzenlenen destek konvoyuna Şoförler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz da eşlik etti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri