“ELBETTE ANLAMAKTA ZORLANACAKLAR!”

Gündem 15 Aralık 2017 14:42
Videoyu Aç “ELBETTE ANLAMAKTA ZORLANACAKLAR!”
A
a

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, mecliste yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetleri döneminde kadının güçlenmesi adına ciddi çalışmalar yapıldığını vurgulayarak, isim vermeden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi: “Elbette işsiz erkeğin eşine şiddet uygulamasını makul görenler bu devrim niteliğindeki düzenlemeleri anlamakta zorlanacaklardır.”

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 2018 yılı bütçesi üzerine TBMM Toplantısı’nda AK Parti Grubu adına söz aldı.

İmza atan herkese şükranlarımı sunuyorum”
Konuşmasına Amerika’nın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinin ardından toplanan İslam Birliği Teşkilatı’na ilişkin yaptığı değerlendirme ile başlayan AK Parti Milletvekili Ayşe Keşir, “Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında dün İslam İşbirliği Teşkilatı tarihî bir karara imza atarak hem mazlum coğrafyaların sesi olmuş ve tüm dünyaya bu mazlum coğrafyaların sesini duyurmuştur. Tüm bu mazlum ülkeler adına ve aziz Türk milleti adına başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu karara imza atan herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Kız çocuklarının üniversiteleşme oranı 44,4'e yükseldi”
Sosyal politikalarda temel fırsat eşitliğinin sağlanması gerektiğini aktaran Keşir, AK Parti döneminde eğitim alanında önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirterek şöyle konuştu: “Sosyal politikaların temeli fırsat eşitliğinin sağlanmasıdır. En önemli fırsat eşitliği aracı olan eğitime erişim önündeki engellerin kaldırılması temel politikamız olmuştur. Çünkü kadın ve dezavantajlı kesimlerin eğitim ile karar alma mekanizmaları ve istihdama katılımının artırılması en önemli mihenk taşıdır. AK Parti hükümetleri döneminde zorunlu eğitimin on iki yıla çıkarılması, taşımalı eğitim, şartlı nakit transferleri, başörtü özgürlüğünün sağlanması ve benzeri pek çok düzenlemeyle bugün 2002 yılında 13,5 olan kız çocuklarının üniversiteleşme oranı 44,4'e yükselmiştir.”

Düzenlemeleri anlamakta zorlanacaklar”
Kadının güçlenmesi adına ciddi çalışmaları yapıldığını ifade eden Keşir, “Konuyu siyasete sadece malzeme yapanlara icraatlarıyla cevap vermiştir. 2004 yılında anayasa değişikliği, 2005 yılında Töre, Namus Cinayetleri Araştırma Komisyonu başta olmak üzere TCK'da ve Anayasa'da pek çok devrim niteliğinde düzenlemeler yaptık. Elbette işsiz erkeğin eşine şiddet uygulamasını makul görenler bu devrim niteliğindeki düzenlemeleri anlamakta zorlanacaklardır.” diye konuştu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri