'EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR'

Gündem 23 Nisan 2021 15:43
Videoyu Aç 'EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR'
A
a

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Millet vekili Ayşe Keşir, bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Gazi Meclisinin bugüne kadar darbe, cunta ve vesayet girişimleri ile terör saldırılarına karşı da milli iradenin tecelligahı olduğunu belirten Keşir “Şanlı tarihimizin en önemli sembollerinden biri olan Türkiye Büyük Millet

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Millet vekili Ayşe Keşir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. Yılı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. yılını Türkiye'nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en samimi duygularıyla tebrik eden Keşir, “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan 1920, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hâkimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir” ifadelerinde bulundu.
“Kahraman ordumuz, birlik ve beraberlik içinde, aziz milletimizden aldığı güçle, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş tarihe altın harflerle kazınan zaferlere imza atmıştır” ifadelerine yer veren Keşir, “Meclisimizin çatısı altında, ortak bir gaye etrafında birleşen aziz milletimiz, Büyük Zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda en önemli adımı atmıştır.” cümlelerine yer verdi.
“Milli iradenin tecelligahı olmuştur”
Gazi Meclisimiz bugüne kadar darbe, cunta ve vesayet girişimleri ile terör saldırılarına karşı da milli iradenin tecelligahı olduğunu vurgulayan Keşir ”Şanlı tarihimizin en önemli sembollerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 101 yıldır olduğu gibi ilelebet milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın tecelligahı olmaya devam edecektir” şeklinde aktardı.
Mesajın son kısmında İstiklal Harbinin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd eden Keşir, “Tüm çocuklarımızın bayramını gönülden tebrik ediyorum.” ifadelerine yer vererek mesajına son verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri