'DÜZCE'Yİ ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ'

Gündem 20 Ocak 2019 12:15
Videoyu Aç 'DÜZCE'Yİ ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ'
A
a

Öncü TV’de yayınlanan “Kitabın Ortasından” programının bu haftaki konuğu AK Parti’nin yeni İl Başkanı Mustafa Keskin'di. Keskin, koltuk ve makamda gözü olan bir insan olmadığını belirterek “Emaneti aldık, başımızın üzerine koyduk.” dedi. Yapamayacağı sözü vermeyeceğinin altını çizen Keskin, ayrıca Düzce’nin meselelerinde iktidar ve muhalefet olarak tüm siyasi partilerin il başkanları ile istişare ederek çözüme gideceklerini vurguladı.

Her hafta Cuma akşamı saat 20.00’da Öncü TV ekranlarında izleyicisi ile buluşan ve Öncü Medya haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Kitabın Ortasından” programının bu haftaki konuğu AK Parti’nin yeni il başkanı Mustafa Keskin oldu.
“Düzce’de nelerin olduğunu nelerin olmadığını partimizde en iyi bilenlerden birisiyim”
AK Parti’de Merkez İlçe Başkanı olarak başladığı kariyerine il başkanı olarak devam etmesindeki süreci anlatan Keskin, şunları söyledi;
“1972 yılında Düzce’de doğdum. 3 çocuk babasıyım. Eğitimimi Düzce’de tamamladı. Otomotiv bölümünden mezunum. Baba esleği olan sanayi çarşısında oto yedek parça ticaretiyle uzun yıllardır meşgulüm. Siyasete Ak Partiyle başladım. AK Parti Merkez İlçe Kurucu arkadaşlarından birisiyim. Siyasete bilmememize rağmen AK Parti gibi bir partide Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle Düzce’de teşkilat çalışmalarını tamamladık. 2004 yılında seçim oluyordu atamayla olmuyordu. Merkez ilçe başkanlığına adaylığımı koydum. 2006 yılında nasip oldu Merkez İlçe Başkanlığı. Yaklaşık 6 yıl AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı yaptım. Tüm milletvekilleriyle, tüm belediye başkanlarıyla tüm merkez ilçe başkanlığıyla çalışma fırsatım oldu. Bütün seçimlere aktif olarak katıldım. Düzce’de nelerin olduğunu nelerin olmadığını partimizde en iyi bilenlerden birisiyim. Partinin kurulduğu günden beri AK Parti’mize Düzce’mize hizmet eden tüm yönetici başkanlarımıza, tüm ilçe başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.
“Ben yaptığım işte de siyasette de asla insanları aldatmadım”
“Her yiğidin yoğurt yiyişi ayrı” diyen Keskin, yapamayacağı sözü vermeyeceğini dile getirdi. 'Bir söz verirken kırk kere düşünürüm.' diyen Keskin şöyle konuştu; “Ben tüm ilçe başkanlarıyla çalışmış biriyim. Onların iyi yaptıklarını da biliyorum. Hatalarını da biliyorum. Tecrübeye sahibim. Biz iyi yaptıklarımızı alacağız. Hataları bir kenara koyacağız. Benim samimiyetten kastım insanlara samimi davranmak, söz verildiği zaman sözünde durmak. Yapamayacağın sözü asla vermemek ve insanların güvenini sağlayabilmek. Bu benim için çok önemli. Ben yaptığım işte de siyasette de asla insanları aldatmadım. İnsanlarla ilgili bir söz verirken 40 kere düşünürüm. Ama söz verdiğim zaman da yaparım. Bizim duruş yolumuz çok önemli.” 
“En iyi listeye sunma adına perşembe gününe kadar Ankara’ya getirip onaylatacağız”
Tüm teşkilatı toparlayıp yeni il yönetimini belirleyeceklerini kaydeden Keskin, 'Vaktimiz az, yolumuz uzun' dedi. İl yönetimi hakkında da açıklamalar yapan Keskin, 'İl olarak çalışıyoruz. Bu hafta bir il yönetimi belirleyeceğiz. Bu benim için çok önemli. Beraber çalışacağımız arkadaşlarımızın Düzce’de fotoğrafını yansıtacağız. Düzce’de tüm etnik yapıları ve Düzce’de siyaseti değiştirebilecek bir yönetim kabiliyeti oluşturabileceği sunacağız. Önümüzdeki hafta işimiz bu olacak. Vekillerimizle, belediye başkan adayımızla, kadrolarımızla istişare ederek en iyi listeye sunma adına perşembe gününe kadar Ankara’ya getirip onaylatacağız ve sondan sonra hiç durmadan yolumuz uzun, vaktimiz az. Hiç durmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi. 
“Soy isim benzerliği”
Bir izleyicinin sorusu üzerine AK Parti eski İl Başkanı Hikmet Keskin’le hiçbir akrabalığı olmadığını kaydeden Keskin, şöyle konuştu: “Soy isim benzerliği var. Akrabalığım yok. Aşağı yukarı ben bir ara baktıydım Mustafa Keskin olarak. Banka hesaplarında 11 tane Mustafa Keskin gördüm. Mustafa da çok sık kullanılan bir isim. Ben Azmimilli Mahallesi kökenliyim. Orada Karayakalılar ve Keskin olarak ikiye ayrılır. Hikmet arkadaşımızla akrabalığımız yok.”
“Erdoğan’a çok iyi bir destek vermeliyiz ki bu saldırıların arkasından kalkabilelim”
Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında dövizde dalgalanmalarla başlayan ekonomik sıkıntıları değerlendiren Keskin, 'Güç birbirimize olan inancımızda. İnsanlar birilerine kenetlenirse bunların altından kalkılabilir diye düşünüyorum.' dedi. Keskin sözlerine şöyle devam etti: 'Bundan 20 yıl önce hiç kimsenin umursamadığı bir Türkiye’den dünyada uyum kıran bir ülkeye geldiysen burada Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin önemi büyüktür. Gelen saldırılar da 20 yıl önceki gibi gelmiyor, daha sert daha güçlü geliyor. Bizler buna dayanıklıyız. Birbirimize inanmalıyız. Güç birbirimize olan inancımızda. İnsanlar birbirine kenetlenirse biz bunların altından kalkacağımızı düşünüyoruz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bizler kenetleniyoruz kenetlenmeliyiz tüm ekonomik saldırılar diğer saldırılar, çeşitli algılar Türkiye rahat bırakılmayacak kadar önemli bir ülke. Sıkıntılar var. Biz birbirine yardım eden bir ülkeyiz. Komşusu aç yatarken, tok yatan bizden değildir anlayışına inanan öyle bir inancın mensuplarıyız. Bizler birbirimize destek olacağız, saflarımızı sıklaştıracağız.”
“Biz koltukta makamda gözü olan insanlar değiliz, emaneti aldık, başımızın üzerine koyduk”
Genel merkezin öngördüğü kriterlere değinen Keskin, “Yüzde 30 bayan ve yüzde 30 da genç olacak.' dedi. Koltukta ve makamda gözü olmadığını vurgulayan Keskin, 'Seçimden sonra yaptığımız hizmetlerde insanları mutlu etmek amacımız. Biz koltukta, makamda gözü olan insanlar değiliz. Emaneti aldık, başımızın üzerine koyduk. Elimizden geldiği kadar tüm gücümüzle varımızla yoğumuzla bu Düzce’ye hizmetkâr olabilmek için elimizden geldiği kadar gece-gündüz çalışacağız.” açıklamasında bulundu. 
“Bir bakan siyaset için çok önemli”
Bu seçimlerin çok önemli olduğunu ve 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin normal bir belediye seçimi olmadığını kaydeden Keskin, şunları söyledi: “Bugün hastanemiz açıldıysa bakanımız ve milletvekillerimizin sayesinde açıldı. Otoban Bağlantı Yolu Düzce’ye kazandırıldıysa sayın bakanımızın ve milletvekillerimizin sayesinde oldu. Kültür Merkezi 15 yıllık uzun bir süreçten sonra bittiyse bakanımızın milletvekilleri sayesinde oldu. Vatandaşlarımıza ücretsiz olarak otobüslerle üniversite turu yaptırmayı düşünüyoruz. Üniversitede Teknoparkın ne olduğunu, bilim kültür merkezi (dünya da çok az sayı da oldu, bakanımızın sayesinde oldu) bunları gözleriyle görsünler diye vatandaşlarımızı götüreceğiz. Düzce’de yarım kalmış işler de bakanımızın çok yardımı oldu. Diğer yandan da Düzce’nin bir evladı olarak uzun yıllar müsteşar yardımında bulunmuş ve Bilim Sanayi Bakanı olarak görev yapmış bir insan. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 projesinin 8’inde imzası var. Yerli otomobil, Antarktika’da bilim merkezleri. Türkiye’de önem taşıyan projelerde bakanımızın imzası var. Belediye başkan adayımız var.”
“Biz hiçbir zaman Düzce’den boynu bükük ayrılmadık”
“Kimsenin oyu kimsenin cebinde değil.” diyen AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 
“Biz tüm seçimlere sıfırdan başlayarak yukarı doğru çıkan bir partiyiz. Oturduğumuz yerden yapmıyoruz. Biz AK Parti’nin ve Düzce’nin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Kimseye saygısızlık etmek istemiyoruz. Tüm siyasi partilere saygımız var. Biz bu seçim sürecini asla yere indirmeyeceğiz. Düzceliler, anlattığınız zaman yaptıklarınıza yapmadıklarınızı, projelerinizi anlattığınız zaman güvenirler, inanırlar. Biz hiçbir zaman Düzce’den boynu bükük ayrılmadık. Artık ileri bir teknoloji çağında yaşıyoruz. Youtube’den izliyorlar. Biz teknolojinin tüm imkânlarını kullanacağız. Biz, normal seçim çalışması yaparken hedef projelerle ilgili muhatapları dikkate alacağız.” dedi.   
“AK Parti kapısına gelip de, ben başkanla görüşemedim, diyen hiçbir kimse olmayacak”
Konuşmasını Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Biz milletin hizmetkarıyız” sözlerini hatırlatarak devam eden Keskin, şunları kaydetti: 'Ben, sadece AK Parti il başkanı değilim. Ben tüm Düzce’nin il başkanıyım. Düzce’nin tüm siyasi partilerin de il başkanıyım. Düzce de bir dert varsa, çözülememiş bir sorun varsa lütfen parti binamıza gelsin vatandaşlarımız gelebilirler. Tüm birimlerle gece gündüz çalışmaya hazırız.'
“Her şey Düzce için”
Keskin son olarak, “Ben Düzceli hemşehrilerimize her şeyin daha iyi Düzce daha iyi bir miras bırakacağımız havasıyla suyuyla inşallah bu gelecek 5 yılda bunları bu projelere imza atan bir anlayışa sahip oluruz. Her şey Düzce için!” şeklinde konuştu.
1000
icon
ali yılmaz 20 Ocak 2019 22:32

düzcede rekor oy alıpta düzceye hizmet yatırım üretemeyen akp ye yerel seçimlerde ders verme vakti geliyor mhp erdogan bıyıkla güçlü geliyor düzce degişim diyecek düzce erdogan bıyık düzcede yapılmayan hizmetleri yapacak güçlü destekle erdogan bıyık geliyor

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri