‘DÜZCE’YE NE YAPILMADI?’ ATIŞMASI!

Gündem 11 Nisan 2018 16:08
Videoyu Aç ‘DÜZCE’YE NE YAPILMADI?’ ATIŞMASI!
A
a

AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan’ın İl Danışma Kurulu Toplantısı’ndaki “‘Şu yapılmadı’ diyenlere soruyorum; Düzce’ye ne yapılmadı?” sözlerine yanıt gecikmedi. CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, yaptığı açıklamada, Düzce’de yapılmayanları sıraladıktan sonra “Şaibeli bolca ihale yaptınız. Devleti zarara uğrattınız. Liyakatsiz kişileri de torpille işe aldınız. Bizim yaşadığımız Düzce'nin hali bu. Siz nerede yaşıyorsunuz Sayın Vekil?” ifadelerini kullandı.

Hafta sonu yapılan AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Düzce Milletvekili Fevai Arslan, “Hiç boynumuzu bükecek bir durumumuz yok. ‘Şu yapılmadı’ diyenlere soruyorum; Düzce’ye ne yapılmadı?” demişti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan da yazılı basın açıklaması yaparak Düzce’de birçok sorunun hala çözülmediğini vurguladı.Tozan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Başınız dik ise neden karşımıza çıkmıyorsunuz”
“Partisinin il danışma toplantısında konuşan Fevai Arslan’ın açıklamasına baktığımızda, ‘Hiç boynumuzu bükecek bir durumumuz yok. ‘Şu yapılmadı’ diyenlere soruyorum; Düzce’ye ne yapılmadı?’ ifadelerini kullandığını görüyor ve boynu dik olanlardan alamadığımız cevapları Sayın Arslan’dan istiyorum. Ayrıca Düzce’nin sorunlarını konuşmak için partinizin yetkililerini defalarca tartışma programına davet ettim. Başınız dik ise neden karşımıza çıkmıyorsunuz?”

Devlet hastanesi çernobil faciasından çıkmış gibi”
Açıklamalarına Düzce’ye yeni kazandırılan yatırımlarda baş gösteren sıkıntılara atıfta bulunarak devam eden Tozan, “Devlet hastanesi yapıldı. Çernobil faciasından çıkmış gibi. Elektrik kesildiğinde jeneratörleri çalışmıyor. Zemin katlardan su sızıyor. Bize jeneratörlerin bu nedenle çalışmadığı bilgisi geldi. Gidip bakmak zahmetine katlandınız mı acaba? Terminal binası yapıldı fakat her yağmurda ulaşım aracı için bot gerekiyor. Yüklenici firmaya bakıldığında kamu ihalelerinde başı çeken yandaş firma olduğu göze çarpıyor. Terminalin bağlantı yolu hâla yok, esnaf kan ağlıyor.” dedi.

Satışı yasak olan kömür yıllardır oy için bedava dağıtılıyor”
“Hava kirliliği çözüldü de haberimiz mi yok?” diyen Tozan, “Satışı yasak olan kömür yıllardır oy için bedava dağıtılıyor. Bu konuda kanun teklifi verdik, partiniz teklifi genel kurula indirmedi. Parklardaki çöpleri ise gönüllü sivil toplum kuruluşları topluyor. Fabrikalar bir bir kapanıyor grev yapan işçilerin sesi duyulmuyor ama TSO kendi ikbali peşinde.” şeklinde konuştu.

Başı dik olanlara yerinde anlatalım dedik, davete icabet edilmiyor”
Tozan eleştirilerine şöyle devam etti: “Katı atık tesisi ihalesiyle bitmeyen tesise bitmiş gibi ödenen 16 milyon için tek kelime edilmiyor. Yargıya taşıdık, bize dönen yok. Katı atık tesisi ihalesi ve  bitmeyen tesise bitmiş gibi ödenen 16 milyon için tek kelime edilmiyor. Yargıya taşıdık, bize dönen yok. Ne hikmetse kendi icraatları olan tesis için başı dik olanlara yerinde anlatalım dedik, davete icabet edilmiyor.

Arıtma tesislerini yaptınız da bizim mi haberimiz yok?”
Akçakoca hariç, ilçelerin lağım ve diğer atıkları Melen’e dökülüyor. Arıtma tesislerini yaptınız da bizim mi haberimiz yok? Yağmur yağınca caddeler dereye dönüyor. Okullardaki ikili eğitim sorununu mu çözdünüz? Düzce'nin ortasından geçenin aklında Düzce'ye dair tamirhane görüntülerinden başka bir şey kalmıyor. Kentsel dönüşüme ne oldu? Seçim vaatlerinde olan Efteni Gölü, Kardüz Yaylası, Asar Deresi, kentsel dönüşüm, hızlı tren gibi projeler ortada yok, anımsayan hiç yok. Küçük Sanayi Sitesi ve Beyköy yollarını gören, bilen ve dillendiren hiç yok. Her köşe başını ücretli otoparka çevirenlerden rahatsız olan yok, otopark paralarını iç edenlerden hesap soran yok.

Fındık üreticisinin sesini duyan yok”
Fındık üreticisinin sesini duyan yok, rekolte ile oynayanlara dokunan yok. Fındık için dilek tutup balon uçuranlara söylenecek sözümüz yok. 140 milyonu aşan Düzce Belediyesi’nin borcunu konuşan yok. Bu borcun nerelere yapıldığını açıklayan yok. Vatandaşın ekonomik durumunu gözeten yok. Fakat şehrin her yerini TEDES ile doldurup borç kapatmayı amaçlayan çok. Düzce’nin çevre yolları yok. Bu memleketin hala bir otoban çıkışı yok. Düzce merkeze hangi ilçeden giriş çıkış yapıyorsunuz? Yandaş Ankaralı firmaya 10 milyon TL’ye ot biçme, çiçek sulama ihalesi, Cahit Aydın'a yıllarca ihalesiz park verdiniz ve hala boynunuz dik ise diyecek bir şey yok. Şaibeli bolca ihale yaptınız. Devleti zarara uğrattınız. Liyakatsiz kişileri de torpille işe aldınız. Bizim yaşadığımız Düzce'nin hali bu. Siz nerede yaşıyorsunuz Sayın Vekil?”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri