“DÜZCE SUSUZ BIRAKILMAYACAK”

Gündem 12 Mayıs 2022 17:37
Videoyu Aç “DÜZCE SUSUZ BIRAKILMAYACAK”
A
a

“Düzce susuz bırakılmayacak.” hedefiyle çalışmalarını yürüten Düzce Belediyesi, yoğun yağışlar ile geçen kış aylarının ardından Beyköy regülâtörünü bakıma aldı. Ekipler, yıl boyunca biriken yığıntıları kaldırmak için çalışma başlattı.  

Artık miadını dolduran su alt yapısının sil baştan yenilenmesi için Düzce Belediyesi ve DSİ iş birliğinde başlatılan dev proje için çalışmalar devam ederken, Düzceliler’in temiz suya erişiminde sorun yaşanmaması için de periyodik bakımlar sürüyor.
En temel ihtiyaç olan suyun kesintisiz temin edilmesi için arızalara anında müdahale eden Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, suyun daha basınçlı gelmesi için Beyköy regülatöründe temizleme çalışması başlattı.
Kurumdan çalışmalara ilişkin yapılan yazılı bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi: “2021 ve 2022 yılının yoğun yağış ile geçmesinin ardından birçok kez regülatörlerde temizlik çalışması yapan ekipler, yaz aylarında su sıkıntısı yaşanmaması için bakım ve temizlik çalışması ile Düzceliler’i mağdur etmeyecek.
Arındırma kanalı temizlendi
Düzce’nin suyunun elde edildiği kaynakta başlatılan bakım çalışmasında kanalların açık tutulması için mazgallar temizlenirken regülatör önünde biriken kum ve çakıl birikintileri de iş makinaları vasıtasıyla kaldırıldı. Dere içerisinde oluşturulan göletin, içinin temizlenmesinin ardından itfaiye yardımı ile suyun birikintilerden arındırıldığı kanal temizlendi.
Suyun basınçlı gelmesi sağlanıyor
Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri yaz aylarında Düzcelilerin su sorunu yaşamaması için kum ve çakıl birikintilerinin alınarak suyun daha basınçlı bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri