‘DÜZCE ŞURUBU’ İLE JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ALDI

Gündem 19 Ekim 2018 10:37
Videoyu Aç ‘DÜZCE ŞURUBU’ İLE JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ALDI
A
a

“Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında yarışmaya katılan Düzceli girişimci kadın çiftçiler Ankara’dan 2 ödülle döndü. “Propolisli Ahududu Şurubu” (Düzce Şurubu) ve “Kadın Eli ile Şekillenen Hurma” projeleri ile Düzceli çiftçiler, ödüllerini Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin elinden aldı.

 Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından “Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni” 16 Ekim’de Ankara’da bulunan bir otelde gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze ve çok sayıda davetlinin katılımıyla düzenlenen törene, Düzce’den İl Müdürü Harun Kabaoğlu, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Burcu Şener, teknik personeller ile Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında uygulamalı girişimcilik eğitimi alarak proje hazırlayan ve Düzce’de dereceye giren kadın çiftçiler katıldı.
Türkiye genelinde Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Projeler kategorisinde dereceye giren ilk üç projeye, jüri özel ödülü ve mansiyon ödüllerinin verildiği törende, Düzce’den ödüle layık görülen  “Propolisli Ahududu Şurubu” (Düzce Şurubu) projesi ile Zeynep Genç’e jüri özel ödülünü, “Kadın Eli ile Şekillenen Hurma” projesi ile Hatice Gürel’e mansiyon ödülünü Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli takdim etti.
İl Müdürü Harun Kabaoğlu, “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında düzenlenen Girişimci Kadın Çiftçiler ödül töreninde Düzce’yi projeleriyle temsil eden ve iki ödül birden kazandıran kadın çiftçiler Zeynep Genç ile Hatice Gürel’i tebrik ederek, projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte marka olabilecek potansiyele sahip ürünler ortaya çıkarılabilmesi için her türlü katkıyı vereceklerini vurguladı.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri