"DÜZCE’NİN KANAYAN YARASI YOLLARA MERHEM OLUN"

Siyaset 22 Ekim 2020 16:42
Videoyu Aç "DÜZCE’NİN KANAYAN YARASI YOLLARA MERHEM OLUN"
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce’nin ve milletin sorunlarını TBMM’de gündeme getirmeye devam ediyor. Mecliste söz alan Yılmaz’ın gündeminde bu kez Düzce’nin yol problemi vardı. Yapımı 8 yıldır devam eden Yığılca-Düzce yolunun bu hızla giderse ancak 2030 yılında tamamlanacağını söyleyen Yılmaz, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na seslenerek “A

Türkiye Büyük Milet Meclisi’nde Düzce’nin ve Düzceliler’in sesi olmaya devam eden MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın gündeminde bu kez Düzce ve ilçelerindeki yol problemleri vardı. TBMM’nin 21 Ekim Çarşamba günkü oturumunda söz alan Yılmaz, Düzce genelindeki yol problemlerini bir bir sıraladı.
“Yaptığımız konuşmalar karşılık bulmadı”
24 Haziran 2019 seçimlerinden bu yana geçen 2.5 yıllık süre zarfında Düzce ve ilçelerinde yaşanan yol problemleriyle alakalı “maalesef” diyerek bir arpa boyu yol alınamadığını belirten Yılmaz, “2 buçuk yıllık zaman zarfında gerek meclis kürsüsünden gerekse bakanlık nezdinde yaptığımız konuşmalar maalesef karşılık bulmamıştır.” dedi.
Kuzey Batı Çevre Yolu’nun yapılması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, “Akçakoca –Kocaali karayolunun Melenağzı Köprüsü’nden Akçakoca’ya kadar olan kısmında herhangi bir çalışma yoktur.” diyerek çalışmaların yavaş ilerlemesine tepki gösterdi.
“Yığılca yolu bu hızla ancak 2030’da biter”
Yapımı yılan hikayesine dönen Yığılca-Düzce karayoluyla ilgili de konuşan Yılmaz, “Yığılca-Düzce arasından yapımı 8 yıldır devam eden 20 kilometrelik yolun daha yüzde 60’ı yapılmıştır. Bu hızda giderse yol ancak 2030 yılında bitecek gibi görünmektedir.” ifadelerini kullandı.
“Artık Düzce’nin yol problemini çözün”
Düzceli sürücüleri zaman zaman çileden çıkaran D-100 Karayolu üzerinde bulunan kavşaklardaki trafik yoğunluğuna ve oluşan uzun araç kuyruklarına da dikkat çeken Vekil Yılmaz, “Sayın Ulaştırma Bakanı’na buradan seslenmek istiyorum. Artık Düzce’nin yol problemini çözün.” diyerek Bakan Karaismailoğlu’na çağrı yaptı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri