'DÜZCE'NİN FAZLASI VAR EKSİĞİ YOK'

Gündem 27 Ocak 2019 12:59
Videoyu Aç 'DÜZCE'NİN FAZLASI VAR EKSİĞİ YOK'
A
a

AK Parti mahalle başkanları ile sandık yönetim kurulu üyeleriyle Erguvan Sosyal Tesisleri’nde bir toplantı gerçekleştiren Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, 15 yılda bölgede en az hizmeti alan ilin Düzce’de olduğu yönünde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını savunarak, “Bu da tamamen yalandır. Düzce’nin aldığı hizmetler, hiçbir ilin gerisinde değildir. Fazlası vardır, eksiği yoktur.” dedi. 20 Şubat’ta projelerini açıklamaya hazırlandığını belirten Özlü, seçimlere 40 gün kalacak olması nedeniyle özellikle bu tarihi seçtiğini söyledi.

Seçim çalışmalarına ziyaret ve toplantılarla devam eden AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü, Kalıcı Konutlar Bölgesi ve Nalbantoğlu Mahallesi’ndeki mahalle başkanları ile sandık yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen yemekli toplantıya Özlü eşi Onur Özlü ile teşkilat başkanları da katıldı.

Basın kapalı yapılan toplantı öncesi basına açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Özlü, 1’i Nalbantoğlu, 6’sı Kalıcı Konutlar’daki mahalleler olmak üzere toplam 7 mahalledeki 60 temsilci ile toplantıda buluştuklarını belirtti.

Önümüzdeki 60 günü nasıl değerlendireceğimizi konuşacağız”

Yerel Seçimler’in 31 Mart tarihinde yapılacağını anımsatarak sözlerine devam eden Özlü, şunları kaydetti: “65 güne yakın bir zaman kaldı. Yaklaşık 1 ayı geçkin süredir çalışıyoruz. Her mahallemize gittik, tek tek çalıştık görüştük. Bu akşam da sizlerle birlikteyiz. Bu seçimler yerel seçimler. Genel seçimlerden farklı olarak, burada daha çok belediye hizmetleri, yerel seçimleri konuşacağız. AK Parti olarak her bir mahallemiz için önümüzdeki süreçte ne yapacağımızı konuşacağız. Sizlerle birlikte istişare edeceğiz. Önümüzdeki 60 günü nasıl değerlendireceğimizi konuşacağız.

Sapasağlam, dimdik ayaktayız”

Düzce’de 24 Haziran seçimleri sonrasında bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Özlü, şöyle devam etti: “Bu kanaat şudur ki; “Artık Düzce’de AK Parti seçimi kaybetti, AK Parti’nin sonu geldi” gibi bir imaj oluşturulmaya çalışıldı. Buna aldanmayın. Bu yanlış bir algı operasyonudur. Bu yaklaşım tamamen yanlıştır. Matematik yapalım ve rakamlara bakalım. Bizim en kötü sonuç aldığımız 24 Haziran seçimlerinde, Düzce’deki oy oranımız yüzde 56,1’dir. Biz bu oyla Türkiye’de, AK Parti’nin en çok oy aldığı 9. il olduk. Bizden sonra gelen partinin yüzde 18 ve küsuratı vardır. Bizim üçte birimizdir. Rakamlar ortada, bu algı operasyonu yanlıştır. Sakın inanmayın ve kanmayın. Maşallah sapasağlam, dimdik ayaktayız. Uğraşıyoruz ve çalışıyoruz. Düzceli kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızdan AK Parti’ye karşı çok sıcak bir ilgi var. Bunu değerlendirelim ve güzel çalışalım.”

Düzce’nin aldığı hizmetler, hiçbir ilin gerisinde değildir”

Salondaki partililere seslenerek konuşmasını sürdüren Özlü, “Sizler zaten her seçimde başarı ve destan yazıyorsunuz. Düzce’de 2002 yılından itibaren, bütün seçimlerde 1. olmuş tek partiyiz. Bu seçimde de İnşallah güzel bir sonuç alacağız. Yaptığımız anketlerde aldığımız sonuçlar olumlu. Ulaşamadığımız her insana ulaşalım ve yaptıklarımızı anlatalım. AK Parti olarak hangi hizmetleri getirdiğimizi anlatalım. Bir de diyorlar ki; ‘15 yıl oldu, Düzce bölgedeki en az hizmet alan il’. Bu da tamamen yalandır. Gidin Zonguldak’a, Bolu’ya, Sakarya’ya bakın. Bu arkadaşlar algı operasyonu yapıyorlar. Düzce’nin aldığı hizmetler, hiçbir ilin gerisinde değildir. Fazlası vardır, eksiği yoktur. Bunları tek tek anlatmamız gerekiyor. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatacağız. Bu seçimlerde çok güzel bir sonuç alacağız.” dedi.

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve 65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, seçim çalışmalarına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

AK Parti, Düzce’de gönül belediyeciliğinin uygulandığı pilot illerden biri olacak”

“Mahalle bazlı bir çalışma yürütüyoruz. Kalıcı Konutlar Bölgesi’ndeki 6 mahalle ve Nalbantoğlu Mahallesi ile bir toplantı yaptık. Bu toplantıda mahallelerdeki durumumuzu gözden geçirdik. Toplantıya katılanlar mahalle temsilcilerimizdi. Beraberinde sandık görevlilerimiz de toplantıya katıldılar. İstişare ettik ve görüştük. AK Parti’nin Kalıcı Konutlar’daki oyunun yükselmesi için neler yapmamız gerektiğini istişare ettik. Bugüne kadar gittiğim hiçbir yer, hiçbir mahalle veya hiçbir kahvehanede bir tepki ile karşılaşmadım. Sıcak bir ilgi ve sempati ile karşılandım. İstişare ediyoruz. Gönüllere girmeye çalışıyoruz. AK Parti, Düzce’de gönül belediyeciliğinin uygulandığı pilot illerden biri olacak. Amacımız bu güne kadar ki yaptığımız çalışmaları aktarmak, bunda sonra yapacaklarımızı milletimizle paylaşmak. Bundan sonraki projelerimizi de 20 Şubat gibi açıklayacağız. Seçimlere 40 gün kalmış oluyor ve unutulmaması, akıllarda kalması için projelerimizi bu tarihte paylaşacağız.”

5 yılda OSB’lerin tamamını dolduracağız”

Düzce’de sanayinin gelişimine önem verdiğinin bir kez daha altını çizen Özlü, “Şehrimizde 5 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) var. Önümüzdeki bu 5 yılda, bu Organize Sanayi Bölgeleri’nin tamamını dolduracağız. Fabrikalarla dolduracağız ve en az 10 bin istihdam sağlayacağız.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri