'DÜZCE HER ALANDA BÜYÜYECEK'

Gündem 25 Şubat 2019 13:27
Videoyu Aç 'DÜZCE HER ALANDA BÜYÜYECEK'
A
a

Düzce Üniversitesi; eğitim, proje ve iş ortaklıkları gibi konularda yakın iş birliği içerisinde olduğu Düzce Ticaret ve Sanayi Odası mensuplarını ağırladı. Buradaki konuşmasında katılımcılara teşekkür eden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, üniversitenin Düzce TSO mensuplarıyla iş, eğitim ve iş birlikleri gibi farklı alanlarda gönül bağlarının bulunduğunu söyledi. Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin ise Düzce’nin tarım, sanayi ve turizmle büyüyeceğini vurguladı.

Düzce Üniversitesi, Düzce TSO üyelerini ağırladı. Kahvaltı organizasyonu şeklinde gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce TSO Yönetim Kurulu ile Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ve Düzce’de çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.
Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; yoğun gündem içerisinde davetlerine icabet eden Düzce TSO Yönetim Kurulu ile Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu başta olmak üzere tüm davetlilere teşekkür ederek, Düzce Üniversitesi’nin Düzce TSO mensuplarıyla iş, eğitim ve iş birlikleri gibi farklı alanlarda gönül bağlarının bulunduğunu söyledi.
“Dev bir yaşam alanına dönüştü”
Hızla gelişen Düzce Üniversitesi’nin, 14 fakültesi, 33 bin öğrencisi, 10 meslek yüksekokulu, 30’dan fazla araştırma ve uygulama merkezi ile dev bir yaşam alanına dönüştüğünü belirten Rektör Çakar, 1600 dönümlük alan içerisinde yatırımlara devam ettiklerini ifade etti. Yeni hastane ile birlikte Acil Servis ve Çocuk Acili’nin de açılışını gerçekleştirdiklerini dile getiren Prof. Dr. Çakar, Spor Bilimleri Fakültesi, Kütüphane ve Botanik Bahçesi inşaatlarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.
İhtisaslaşma alanında çok güzel çalışmalara imza attıklarına işaret eden Rektör Çakar, tıbbi mantar ve tıbbi bitki yetiştiriciliğini Düzce merkez ve ilçelerinde yaygınlaştırdıklarına dikkat çekerek, yakın zamanda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi’ni Düzce Üniversitesi Hastanesi bünyesinde hayata geçirecekleri bilgisini paylaştı.
Düzce Üniversitesi’nin Düzce TSO ile iş birliği içerisinde üretime yönelik gayretlerinin süreceğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, davetli konuklara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.
“Düzce tarım, sanayi ve turizmle büyüyecek”
Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin konuşmasına, organizasyon için Düzce Üniversitesi’ne teşekkür ederek başladı. Düzce TSO olarak Düzce Üniversitesi ile ilişkiler açısından en yakın dönemi yaşadıklarının altını çizen Şahin, Üniversite-Sanayi Komisyonu kurduklarını ve Düzce Üniversitesi akademisyenleriyle birçok proje yürüttüklerini dillendirdi. Dünyanın endüstri 4.0’ı tamamlayarak endüstri 5.0’a geçtiğini belirten Şahin, sanayicilerin ihtiyacı olan ara eleman yetiştirilmesinin önemi üzerinde durdu. Düzce’nin tarım, sanayi ve turizmle büyüyeceğini ifade eden Şahin, Düzce TSO’nun Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ile geniş katılımlı olarak ilk kez bir araya geldiğini söyleyerek konuklara teşekkür etti.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri