“DÜZCE BELEDİYESİNE YÜZLERCE ŞİKAYETTE BULUNUK…”

Gündem 8 Mayıs 2020 15:33
Videoyu Aç  “DÜZCE BELEDİYESİNE YÜZLERCE ŞİKAYETTE BULUNUK…”
A
a

Yahyalar Mahallesinde sürü halinde gezen sokak köpekleri vatandaşların korkulu rüyası oluyor. Sokak köpekleri nedeniyle dışarı çıkamadıklarını söyleyen vatandaşlar, Düzce Belediyesine defalarca şikâyette bulunmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını söylediler.

Yahyalar Mahallesinde sürü halinde gezen sokak köpekleri ile ilgili vatandaşlar Öncü TV Whatssap İhbar hattına video çekip gönderdi. Görüntülerde 30’a yakın başıboş köpeğin olduğu görülürken, vatandaşlar sokak köpekleri nedeniyle sokağa çıkamadıklarını söylediler.
“Ekmek Almaya Bile Gidemiyoruz”
Düzce Şehir Merkezi ve Mahallelerde sayıları her geçen gün artan sokak köpekleri, tehlike saçmaya devam ediyor. Yahyalar Mahallesinde sürü halinde gezerek, çevre sakinlerini tedirgin eden sokak köpeklerinin Düzce Belediyesi tarafından toplanarak barınağa götürülmesini isteyen vatandaşlar, “Sokak köpekleri nedeniyle ekmek almaya bile gidemiyoruz” dediler.
“Düzce Belediyesine Yüzlerce Şikâyette Bulunduk…”
Sokak köpekleri ile ilgili Düzce Belediyesine çok sayıda şikâyette bulunduklarını, ancak bugüne kadar hiçbir sonuç alamadıklarını söyleyen vatandaşlar,  “Yahyalar mahallesi 2407.sokak sakinleri sokağa çıkamıyor. Lütfen bize yardım edin. Belediyeye yüzlerce ihbarda bulunduk, ama bizi dikkate almadılar. Yaklaşık 30 köpek var ve gece gündüz sürekli aktif haldeler.  Ekmek almaya bile gidemiyoruz. Korona yüzünden iyice çoğaldılar. Ama karantina bitecek, bunlar yine bize kalacak. Sürekli ürüyorlar ve çok saldırganlar. Lütfen bize yardım edin, çok zor durumdayız ve sesimizi duymuyorlar. Sesimiz olun lütfen” ifadelerini kullandılar.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm