‘DUYARLI OLUN’ ÇAĞRISI

Gündem 17 Ekim 2017 17:35
Videoyu Aç ‘DUYARLI OLUN’ ÇAĞRISI
A
a

Son günlerde Düzce merkez ve ilçelerinde emniyet mensuplarına yönelik art arda yaşanan mukavemetler üzerine bir açıklama yapan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, polisleri görevlerini yürütürken daha hassas olmaya, vatandaşları ise güvenlik güçlerine karşı daha duyarlı olmaya davet etti. “Kamu görevlisinin görevini engellemeye çalışmak suçtur.” ifadesini kullanan Vali Dağlı, gerekli tedbirlerin alınacağını belirtti.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, son bir hafta içerisinde peş peşe gelen güvenlik güçlerine yönelik mukavemet olaylarına kayıtsız kalmadı. Yazılı bir basın açıklaması yapan Dağlı, hem vatandaşlara hem de polis ve jandarma mensuplarına önemli uyarılarda bulundu.

Güvenlik güçlerimizin olmadığı toplumda ne adalet ne de huzur olmayacaktır”
Emniyet ve jandarma görevlilerinin halkın can ve mal güvenliğini korumanın yanı sıra vatandaşların hakkını korumak gibi çok önemli görevleri olduğunu kaydeden Vali Dağlı, şu ifadelerde bulundu:“İnsanların rahat ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmeleri, diğer insanlarla sağlıklı iletişim içinde olmaları güvenlik güçlerimize bağlıdır. Kargaşa ve düzensizlikler, toplum hayatını tehdit eden unsurlardır. Bireylerin güven içinde yaşaması için polise daima ihtiyacımız vardır. Polislerimiz zaman zaman yapmış oldukları iş ve sorumlulukları nedeni ile çeşitli tehlikeler ve zorluklarla karşı karşıya kalabilmektedir. Ancak polislerimiz çoğu zaman canlarını hiçe sayarak görevlerini yürütmektedir. Güvenlik güçlerimizin olmadığı toplumda ne adalet ne de huzur olmayacaktır.”

Kamu görevlisinin görevini engellemeye çalışmak suçtur”
Görevleri esnasında polis ve vatandaşların arasında hoş olmayan davranışların yaşandığını belirten Dağlı şu uyarılarda bulundu: “Kamu görevlisinin görevini engellemeye çalışmak suçtur. Bu itibarla polislerimizi görevlerini yürütürken daha hassas olmaya, vatandaşlarımızı da özveri ile gece gündüz demeden ilimiz huzuru için çalışan görevleri başındaki güvenlik güçlerimize karşı yardımcı ve daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Devlet vatandaşı için vardır. Ayrıca sorunların ancak işbirliği içerisinde çözümleneceği de unutulmamalıdır. Tüm konularda olduğu gibi bu konuda da valiliğimizce gerekli tedbirler alınmaktadır.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri