‘DURSUN AY DÖNEMİ TALAN DÖNEMİDİR’

Gündem 29 Mart 2019 11:18
Videoyu Aç ‘DURSUN AY DÖNEMİ TALAN DÖNEMİDİR’
A
a

İYİ Parti-CHP Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın konuğu olarak Kitabın Ortasından programında merak edilenleri yanıtladı. Düzceli seçmenlere seslenerek ‘Belediyeyi talan edenlere İl Özel İdare’yi teslim etmeyin’ diyen Küçük, son 2 yılda belediyenin borcunun 238 trilyon lira arttığına dikkat çekerek ‘Dursun Ay dönemi talan dönemidir’ dedi. ‘Seçim akşamı elektrikler kesilmezse seçim bizim’ diyerek iddiasını yineleyen Küçük, ilk icratının arıtma tesisi olacağını söyledi.

Öncü Tv ekranlarında yayınlanan Kitabın Ortasından programına konuk olan İyi Parti-CHP Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, sözlerine Öncü Tv ailesine teşekkür ederek başladı. Millet İttifakı Başkan Adayı Küçük, önce yaşanan seçim sürecini değerlendirdi. ‘Siyaseti ayağa düşürdünüz.59 yaşındayım. Düzce’de böyle kötü bir siyasi atmosfer görmedim. Siz nasıl vekilinize her yeri oynuyor dersiniz. Siz bana nasıl başarısız dersiniz. Siz bana bakanken milletvekilliği teklif etmiş adamsınız’ diye konuşan Küçük, ‘İki gün kaldı daha fazla kimse birbirini kırmasın’ dedi.  

 ‘Ne yaptınız söyleyin’

Sadullah Ünsal’ın ‘Belediye başkanı seçilirseniz 420 milyon lira belediye borcunu nasıl kapatacak ve 81 projeyi nasıl hayata geçireceksiniz?’ sorusuna yanıt veren Küçük, Düzce Belediyesi’nin 2018 yılı sonu borç stoğunun Belediye Başkanı Dursun Ay’ın açıklamasına göre 420 trilyon lira olduğunu, üstelik Mart ayı içinde 10 trilyon kredi kullanma yetkisinin verildiğini dolayısıyla son 2 yılda borcun 238 trilyon lira arttığını ifade etti. ‘550 trilyon bütçenin üzerine bu harcanmış.Bana 800 trilyon lirayla yapılan hizmetleri söyleyin? Ne yaptınız?’ açıklamasında bulundu. Düzce’nin malının talan edildiğini ve artık bu talana dur denilmesi gerektiğini kaydeden Küçük, 2 gün önce yapılan bir arsa satışıyla ilgili olarak belgeli bilgiler paylaştı. ‘Bana göre bu satışta yolsuzluk var. Hele Düzceli yetkiyi versin, başkan olalım. Elbette bu satışı durduracağız ve Sayıştay’dan müfettiş isteyeceğiz’ şeklinde konuştu.

‘Adrese teslim ihaleler’

Belediye ihalelerinden 3 tanesini örnek göstererek belgeleriyle adrese teslim ihale yapıldığını iddia eden Küçük, ‘Düzce’de sel oldu, yangınlar oldu. Üç ihaleyi toplamda 20 trilyon lira ihaleyi birilerini verdik’ dedi. EKAP’tan ihale bilgilerini aldığını açıklayan Küçük, hukuka uydurulduğu için ben vatandaşımla paylaşıyorum. İlginç arsa satışını şimdi savcımız duydu o zaman diye konuştu.  ‘Bana göre yolsuzluk bu’ diyerek açıklamalarını sürdüren Küçük yok fiyatına bir yerleri birilerine peş keş çekiyorlar dedi.
Belediyeyi kaybettiklerini gördüler bizim arkamızda devlet yok devletin parasıyla otobüsleri giydirip de düzcenin gözüne sokmuyoruz biz bunları görüyoruz düzce’nin malını talan ettiler şeklinde konuştu. İki gün önce yapılan bir arsa satışını belgesiyle ekrana taşıyan Küçük, ne bu acele, nedir telaşın şeklinde konuştu.

 ‘Yolsuzluk bu hesabı sorulacak’

Bunun talan siyaseti olduğunu ve yapılan işin park olarak gösterilip ardından cinsini değiştirip 2 gün önce sattıklarını ileri süren Küçük, Düzcelilere bunları teşhir etmekten ötürü utanç duyduklarını söyledi. ‘Seçime 2-3 gün kala sen belediyenin arsasını satamazsın. 2 trilyonluk yeri hem de 800 bin liraya satmışsın. Kim bilir kime verdiler? Gerçek değeri ise 5 trilyon lira’ dedi. Başkan olursa yetkisi olduğunda bu satışı iptal edeceğini açıklayan Küçük, ‘Açıkladıkları projeler hep demek ki sonradan satıp birilerini zengin etmek için. Düzce Türkiye’de birçok belediye var ki iktidar değil Düzce şansını kullanmalı. Artık Düzce’de bir rekabet ortamı yaratılmalı ve seçmen belediyede Millet ittifakına oy vermelidir’ diye konuştu.

‘Düzce’yi hep beraber yöneteceğiz’

Üreten ve üretken belediye söylemini açan Küçük, ‘Büyükler kaygılı gençler umutsuz çocuklar sahipsiz şeklinde konulan Küçük, bunun geklerini yapacağız. Belediyenin fabrikalarıyla istihdam yaratacağız. Kadromuz öyle bir kadro ki Düzce’nin meclisini yaptık. Bütün siyasi görüşten insan var. Yani Düzce’nin bütünü var’ dedi. İddialı söylemlerini yineleyen Küçük, ‘Bolu’ya yetişeceğiz’ açıklamasında bulundu.
2017 yılında 30 günlük Ramazan eğlencesi ihale bedelinin KDV dahil 224 bin 247 lira olduğunu sadece bir yıl sonra 2018 yılında aynı eğlencenin ihale bedelinin 3 milyon liraya çıktığını belgeleriyle açıklayan Küçük, ‘Arada 2 trilyon 800 bin lira fark var. Düzce bana yetkiyi teslim etsin ben gereken müracatı yaparım.Belediyeyi bir alalım elbette Sayıştay’ın bir müfettişini isteyeceğiz’ diye konuştu.

‘Belediyeyi talan edene İl Özel İdare’yi teslim etmeyin’

‘Bizi unuttular, bizi uyuttular 15 senemiz gitti bizi birbirimize kırdırmasınlar bakan üzerine bakan geldi her bakanlıktan hiç olmazsa 10 trilyonluk yatırım alsalardı’ diyerek sözlerini sürdüren Küçük, Düzce İl Özel İdaresi’nin çok önemli olduğunu vurgulayarak Düzceli seçmeni uyardı. Küçük, ‘Belediyeyi talan edene İl Özel İdare’ti teslim etmeyin’ dedi.  

‘Demek ki Düzce riskli görülüyor’

Düzcelileri kimse hakir göremez diyen Küçük, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinden şeref duyduklarını, Cumhurbaşkanının herkesin Cumhurbaşkanı olduğunu belirtti. Ünsal’ın ‘Gelişi seçim sonuçlarını nasıl etkiler?’ sorusunu da yanıtlayan Küçük, ‘Düzce’yi tek başıma yönetmeyeceğim’ dedi. ‘Biz başardık diyoruz. Çünkü kendisinin Düzce programı yoktu. Ve sadece ihtiyaç hissedilen illere gidiyor demişlerdi. Demek ki Düzce’de de buna ihtiyaç duyulmuş, risk görülmüş’ şeklinde konuştu.   

‘Hakları gasp edenler rahat gezecekler mi sanıyorsunuz?’

‘Belediyeyi aldığımızda Düzce’nin haklarını gasp edenleri, rahat gezdirecek miyiz zannediyorsunuz? Herkes yaptığının bedelini öder’ diyen Küçük, ilimizde 4 OSB olduğunu ancak buna karşın Düzce’nin bir sanayi kenti olamadığını, oysa belediyenin borcuyla çok rahat 5 fabrika kurulup 1.500 kişiye istihdam sağlanabileceğini açıkladı. Belediye olarak beddua almayacaklarını ve gelirleri ile giderlerini halkla paylaşacaklarını tekrarlayan Küçük, Düzce’nin duayenlerinden üst kurul oluşturacağız ve onların engin tecrübelerinden faydalanacağız dedi.

 ‘Kaynağın anasını ağlatmışlar’

Mevcut belediyeyi eleştirerek ‘Kaynağın anasını ağlatmışlar’ şeklinde konuşan Küçük, harekette bereket olduğunu dile getirdi. Bolu örneğini göstererek rekabetin Düzce’ye iyi geleceğini vurgulayan Küçük, Sayın Ümit Yılmaz’ın vekil olmasının çok büyük katkısı var, oyun oynamaya gelmiyoruz’ dedi.
Düzce’nin jeopolitik açıdan konumunun önemine dikkat çekerek, üniversite öğrencisinin merkeze indirilmesi gerektiğini ifade eden Küçük, ‘Yine seçim Ak Parti’den yana yapılırsa 5 sene sonra aynı şeyleri konuşuyor olursunuz’ dedi. Muhalefet belediyesi Eskişehir’i örnek gösteren Küçük, göreve gelmesi halinde kredi kullanmadan maaşları ödeyeceklerini ileri sürdü. Riskin kendileri için var olduğunu ve seçim akşamı elektrikler kesilirse seçimin riske gireceğini söyledi.  

Canlı yayında yeminini tekrarladı

Düzce’de ticaret yaparak para kazanamadığını, Düzceli’den para isteyemediğini açıklayan Küçük, ‘Neden Düzce’ye değil Afyon’a yatırım yaptınız?’ sorusuna da yanıt vermiş oldu. MHP Belediye Başkan Adayı kendisi ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü için kullandığı ‘Gurbetçiler’ ifadesine de yanıt veren Küçük, ‘Erdoğan kardeşimin söylediği hiçbir şeyden gocunmam. Doğru söylemiş ancak unuttuğu şu var. İkametim burada olmasa Düzce’de oy kullanamazdım’ dedi.Programın sonunda son söz olarak Küçük, yeminini canlı yayında tekrarlayarak Düzcelilerden belediye başkanlığı için destek talebinde bulundu ve seçimlerin tüm ülkemize hayırlı olması temennisini dile getirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri