“DOĞU TÜRKİSTAN'DA ZULME DUR DE”

Gündem 20 Aralık 2019 17:15
Videoyu Aç “DOĞU TÜRKİSTAN'DA ZULME DUR DE”
A
a

Düzce Alperen Ocakları, Çin yönetimince Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türkleri’ne karşı yapılan zulmü protesto etmek için Cuma namazı sonrası yürüyüş düzenledi. Düzce Belediyesi önünden Anıtpark Meydanı’na düzenlenen protesto yürüyüşüne çok sayıda Alperen Ocakları üyesi katıldı.

Düzce Alperen Ocakları, Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere karşı yapılan zulmü protesto etmek için Cuma namazı sonrasında Belediye Meydanı’ndan Anıtpark Meydanı’na yürüyüş düzenledi. “Doğu Türkistan'da zulme dur de”, “Doğu Türkistan'a özgürlük” yazılı pankartların taşındığı yürüyüşe tüm ocak teşkilatı, lise teşkilatı, üniversite teşkilatları ve mahalle teşkilatlarının yansıra bir çok vatandaş katıldı.
Yürüyüş öncesinde Alperen Ocakları Düzce İl Başkanı Onur Çetin, Doğu Türkistan zulmü ile ilgili yürüyüş düzediklerini belirterek şunları söyledi: “Yürüyüşümüze mahalle teşkilatlarımızın yanı sıra, lise ve üniversite teşkilatları da katılıyor. Her şey Doğu Türkistan için. Türkistan’daki zulmün son bulmasını istiyoruz. Türk yetkililerin bu konuya kayıtsız kalmalarını istemiyoruz. Sonuç ne olursa olsun çıkar gözetmeksizin Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin yanındayız. Müslüman ve Türk Devleti mensuplarının ve Müslüman Siyasetçilerinin yanında olmasını istiyoruz. Biz her daim Türkistan’ın sesi ve soluğu olacağız.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri