"DİNİ REFERANSLARLA CİNSİYET ADALETİ"

Gündem 20 Nisan 2018 10:10
Videoyu Aç  "DİNİ REFERANSLARLA CİNSİYET ADALETİ"
A
a

Diyanet İşleri Başkanlığı'na Cumhuriyet tarihinde ilk defa kadın başkan yardımcısı olarak ataması yapılan Prof. Dr. Huriye Martı, "Dini Referanslar Eşliğinde Cinsiyet Adaleti" konulu konferans vermek üzere Düzce Üniversitesi'ne konuk oldu. Konferansa Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu da katıldı.

Düzce Üniversitesi'ne bağlı fakülteler tarafından organize edilen konferans serileri kapsamında önemli isimler ağırlanmaya devam ediliyor. Bu kez İlahiyat Fakültesi'nce “Dini Referanslar Eşliğinde Cinsiyet Adaleti” başlıklı bir konferans düzenlendi.

İlk kadın Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı konferans verdi
Konferansın konuşmacılığını ise Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez kadın başkan yardımcısı olarak ataması yapılarak Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olan Prof. Dr. Huriye Martı yaptı.

Vali Dağlı ve Başkan Yardımcısı Çelebioğlu da katıldı
Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra vatandaşlar da katılım gösterdi. Konferansta bir süre önce resmi gazetede yayımlanan atama kararı ile başka bir göreve atanmak üzere mevcut görevi olan Düzce İl Müftülüğü'nden alınan Selami Emen de katıldı.Konferansın konuşmacısı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı toplumsal cinsiyet kavramı ve dini referansların cinsiyet anlayışına yansımaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri