‘Cumhuriyet Bayramı’ mesajları

Gündem 29 Ekim 2018 09:53
Videoyu Aç ‘Cumhuriyet Bayramı’ mesajları
A
a

 

 

Bugün, Cumhuriyet’in ilan edilişinin 95. yıldönümü… Türk milleti için büyük önem taşıyan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere bir çok kesim tarafından kutlama mesajı yayımlandı.

 


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımlanan kutlama mesajlarında, Cumhuriyetimizin 95. yaşına ulaşmasının gururunun yaşandığı vurgulandı.

Güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir”

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Cumhuriyet Bayramı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Bugün, millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşı’mızı zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 95’inci kuruluş yıldönümü coşkusunu, hep birlikte paylaşıyoruz. Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milleti’nin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir. Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen, özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bu milletin evlatları, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir kez daha vatanımızın bağımsızlığı için gerekirse gözünü kırpmadan canını vereceğini, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için her türlü hain girişime karşı tek yumruk olacağını bir kere daha göstermiştir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılına, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize yürekten inanıyorum. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bir kez daha bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.”

Bin yılı aşkın asil duruş, Cumhuriyet’in ilanı ile taçlandı”

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in mesajı ise şöyle: “Milletimizin, vatan kıldığı bu aziz topraklardaki bin yılı aşkın asil duruşu, 95 yıl evvel 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanı ile taçlanmıştır. Milletimiz 15 Temmuz gecesi gösterdiği kararlı mücadele ile egemenliğin mutlak kaynağı olduğunu, tüm dünyaya bir kez daha kanıtlamıştır. Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz bugün her zamankinden daha kuvvetli, 100. yılında 2023 hedeflerimize ulaşma yolunda, her açıdan daha güçlüdür. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağı olmuştur.” Bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir. Bu düşüncelerle aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere 95 yıllık Cumhuriyet tarihimiz boyunca vatan savunması için canlarını feda etmiş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Aynı birlik ve kardeşlik duygularıyla kutluyoruz”

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, mesajında, "Birlik ve beraberliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı birlik ve beraberliğimizi yıkmaya tevessül eden her türlü girişime rağmen bundan 95 yıl önceki aynı birlik ve kardeşlik duygularıyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere şehit ve gazilerimizi, İstiklal mücadelemizin şanlı kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum." ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyetimizin 95. yaşına ulaşmanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız”

“Milli irade, demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü gibi evrensel hak ve özgürlükleri milletimizle buluşturan, fikri hür, vicdanı hür bireyler yetiştirmeyi hedefleyen ve insana değer veren Cumhuriyetimizin 95. yaşına ulaşmanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız.” ifadesiyle mesajına başlayan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, şöyle devam etti: “Herkese eşit bir yaşam hakkı sunan, yüksek ahlaki değer ve nitelikleri içerisinde barındıran, geleceğe büyük bir umutla bakmamızı sağlayan Cumhuriyet, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmada büyük bir adım olmuştur. Türk milleti, bağımsızlığı ve hürriyeti uğruna savaş meydanlarında gösterdiği kahramanlıklar ve üstün fedakârlıkları ile kazandığı Cumhuriyeti, her türlü tehlikeye karşı korumuş, gerektiğinde de kendisini tankların ve kurşunların önüne atmaktan hiç çekinmemiştir. Dün olduğu gibi bugün de, düzenlenen alçakça girişimlere karşı kahraman Mehmetçiğimiz ve milletimiz, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında önemli mücadeleler vermiş, vatanına ve cumhuriyetine her zaman, her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya göstermiştir. Düzce Üniversitesi olarak; bağımsızlığımızın kazanılmasında ve Cumhuriyetin ilanında canlarını hiçe sayarak mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyoruz.”

Keskin’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin mesajında; "Cumhuriyetimizin kazanımlarının her geçen gün daha da arttığı, demokrasimizin daha da güçlendiği bir dönemde, Cumhuriyetimizin 95. yılını idrak etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Cumhuriyet Bayramı’mızı kutladığımız bu günde başta Kurtuluş Mücadelesinin Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyet ilanına karar veren TBMM'nin tüm üyelerinin, bütün şehitlerin, gazilerin, isimli ve isimsiz tüm kahramanlarımızın aziz hatırasına saygı duyuyoruz. AK Parti olarak Cumhuriyetimizin birikimlerine daha fazlasını eklemek, muasır medeniyet seviyesini yakalamak ve birlik, beraberlik içinde Cumhuriyetimizin önünde duran vesayet sorununu kaldırmak için yoğun mücadelemiz devam etmektedir. Cumhuriyetimizi büyütmek için çıktığımız yolda cumhur ile cumhuriyeti bir araya getirdik. Çünkü biz, milletimize hizmet yaparak, cumhuriyet ile cumhurun birleşmesi ile cumhuriyetin büyüyeceğine inanıyoruz. Başta Kurtuluş Mücadelesinin Komutanı Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Cumhuriyet ilanına karar veren TBMM'nin tüm üyelerinin, bütün şehitlerin, gazilerin, isimli ve isimsiz tüm kahramanlarımızın aziz hatırasına saygı duyuyor, tüm Düzceli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.”

Yine Cumhuriyet için savaşıyoruz”

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı ise şu şekilde: “Cumhuriyetimizin ilanının 95. yılında yine Cumhuriyet için savaşıyoruz. Milletimizin ABD piyonlarına karşı verdiği vatan savaşı aynı zamanda bir Cumhuriyet savaşıdır. Cumhuriyetimizi Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde devrimle kurduk. Bugün Cumhuriyeti savunmak, vatan bütünlüğü için savaşan Mehmetçiğimizle ve polisimizle aynı cephede olmaktır. Bugün Cumhuriyet mücadelesi, ABD işbirlikçisi yobaz terör örgütlerinin karanlık ağından kurtulma mücadelesidir. Tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

Cumhuriyetimizin kazanımlarından bir an için ödün vermeyeceğimize söz veririz”

Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, mesajında “19 Mayıs 1919 günü özgürlük meşalesinin yakılması ile başlayan, Amasya Tamimi ile doğum belgesi düzenlenen, çağdaş demokratik hukuk devleti olması ideali ile kurulan Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümünde, aynı inanç ve ülkü ile Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun dava arkadaşlarını saygı ve şükran ile anar, Cumhuriyetimizin kazanımlarından bir an için ödün vermeden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı bu yolda ilerleyeceğimize söz verir, yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı Düzce Barosu adına kutlarım.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız”

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de mesajında şu görüşlere yer verdi: “23 Nisan 1920'de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, millî egemenliği esas almıştı. Bu yönetim biçimi, 29 Ekim 1923’te resmi olarak adını da kayıtlara geçirmiş oldu. Cumhuriyetin ilanı, tarihimizin en önemli ve en gururlu günlerinden birisidir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözü, Cumhuriyet ile artık pekiştirilmiş ve ülkemizin istikametini çizen en önemli değerlerden birisi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, bu topraklarda kader birliği yapmış milyonların en güzel ortaklığıdır. Türk iş dünyası olarak bizlere düşen de yeni yatırımlarla, üretimle, ticaretle, ekonomik büyümeyi sağlamaktır. Tüm gücümüzle bunun için çalıştığımızın bilinmesini ister, Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz emaneti Cumhuriyetimizi ve vatanımızı canımız pahasına koruyup, ileriye taşıyacağımıza dair sözümüzü hatırlatmak isterim. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri