‘CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM’

Gündem 3 Mayıs 2021 14:45
Videoyu Aç ‘CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM’
A
a

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bu kez iktidarı eleştirmek için değil Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etmek için mecliste söz aldı. Esnafa sağlanan desteklerden yararlanamayan sektörlerin de kapsama alınarak mağduriyetin ortadan kaldırıldığını belirten Yılmaz, Erdoğan’a şükranlarını sundu.

TBMM çatısı altında Düzce ve Türkiye’nin sorunlarıyla ilgili sık sık söz alarak iktidarın bazı politikalarını eleştiren MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bu kez teşekkür etmek için söz aldı.
Daha önce mecliste yaptığı konuşmada bazı sektörlerin salgın dolayısıyla esnafa sağlanan desteklerden faydalanamadığını vurgulayan Milletvekili Yılmaz, seslerine kulak verilmesini istemişti. Bu sese devletin zirvesinden olumlu dönüş geldi ve destek sağlanan sektörler genişletildi.
Bu gelişmenin ardından TBMM’de bu kez sık sık yaptığı gibi eleştirmek için değil teşekkür etmek için söz alan Yılmaz, şöyle konuştu:
“Ocak ayının sonunda yaptığımız tespit neticesinde KOSGEB tarafından verilen teşviklerde "NACE" koduna göre "yetim sektör" olarak adlandırılan eğitim, spor ve güzellik merkezlerinin teşvik alamadığını belirtmiş ve Hükümetten konuyla alakalı adım atmalarını istemiştik. Geçen hafta yayımlanan Resmî Gazeteyle KOSGEB tarafından verilecek hizmetlerden ve desteklerden yararlanacak sektörlerin kapsamı genişletilmiştir. Genişletilen kapsam içine alınan sektörlere eğitim kurumları, sağlıklı yaşam merkezleri ve spor eğitim kurumları dâhil edilmiştir. Vatandaşlarımızdan aldığımız talepleri ilettiğimiz Cumhurbaşkanlığı hükûmetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanı, mağduriyeti görmüş ve gidermişlerdir. Kendilerine destekten faydalanan vatandaşlar adına şükranlarımızı sunuyorum. En kısa zamanda güzellik merkezlerinin de NACE kodunda düzenlemeye gidip onların da destekle hizmetlerden yararlanacağını umuyorum.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri