"ÇOCUKLAR BİZİM EMANETİMİZDİR"

Gündem 10 Eylül 2018 16:38
Videoyu Aç "ÇOCUKLAR BİZİM  EMANETİMİZDİR"
A
a

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi Düzce’de öğrencilerin daha güvenli şekilde okullarına gidip gelmesi için alınması gereken tedbirler Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıyla ele alındı. Toplantıda konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “Çocuklarımız evlerinden çıktığı andan itibaren bizim emanetimizdir. O çocukların başına bir şey gelirse bizim sorumluluğumuzdadır.” dedi.

2018 -2019 eğitim öğretim yılında ilkokul birinci sınıfa gidecek öğrenciler için eğitim başlarken diğer öğrenciler için eğitim dönemi 17 Eylül’de başlayacak. Bu kapsamda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği ve Uyuşturucu Maddelerle Mücadele Toplantısı Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Sağlık Müdürü İbrahim Özcan, İl Müftüsü Hüseyin Can ve kamu kurum yetkilileri, okul müdürleri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

Çocuklarımızın için ne yapsak azdır”
Toplantıda konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, öğrencilerin güvenliği için bir araya geldiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Geçen yıla baktığımızda İçişleri Bakanlığımızın Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte hazırladığı, diğer illerimiz gibi Düzce’de de uygulanan Güvenli Eğitim Projesi’nin güzel bir şekilde uygulandığını ve 2017-2018 yılında başarıya ulaştığını görmüş olduk. Başta okul müdürlerimiz, okul aile birliği başkanlarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz, muhtarlarımız ve kamu kurum çalışanlarımızın özverili ve güzel çalışmaları oldu. Biz Düzce olarak daha iyisini hedeflemekteyiz. Geçen yıl görüldüğü gibi okul taşımacılığında Allah’a şükür çok afaki bir sorun yaşamadık. Okul çevrelerinde uyuşturucuya yönelik herhangi bir vakaya rastlanmadı. Öğrencilerimizin tamamı olmak üzere özellikle yüzde 20’si bu riske çok daha açık vaziyettedir. Yani çok daha fazla korunması, gözetilmesi, ilgilenilmesi gerekiyor.”

Çocuklarımız evlerinden çıktığı andan itibaren bizim emanetimizdir”
“Huzurlu aile, huzurlu çevre, huzurlu okul olmak üzere başta her şey huzurdan geçiyor.” diyen Vali Dağlı, “Aile huzurluysa çocuk da huzurlu olacak, çevre de huzurlu olacak, okulumuz da huzurlu olacak, çevre de huzurlu olacak, velilerimiz de huzurlu olacak. Hepimize olumlu bir dalga olarak yansımız olacak. Çocuklarımız evlerinden çıktığı andan itibaren bizim emanetimizdir. O çocukların başına bir şey gelirse bizim sorumluluğumuzdadır. Okul kantinlerimizde de sağlıklı besin konusunda çalışmalarımızın yapıldığını biliyoruz. Diğer bir konu da çocuklarımızı dış etkenlerden koruyacak olan binayla ilgili güvenliğin arttırılması gerekiyor. Ayrıca bu yıl kardeş okul çalışması, “Sen Varsan Ben de Varım” çalışması başta olmak üzere yeni projelerle birlikte bu uygulamalar devam edecek. Çocuklarımızın için ne yapsak azdır.” Toplantıda Vali Dağlı’nın konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü adına Çocuk Şube Müdürü Bircan Baycan, İl Jandarma Komutanlığı adına İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Serdar Dolu, İl Sağlık Müdürlüğü adına Psikolog Zeynep Uran, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Mehmet Apaydın konuyla ilgili sunum yaptı. Düzce’de yürütülen bağımlılıkla mücadele kapsamında ise sunumu Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dilek Akkış yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri