‘CİDDİYETSİZLİĞİN CEREMESİNİ HALKIMIZ ÇEKİYOR’

Gündem 5 Temmuz 2022 16:38
Videoyu Aç   ‘CİDDİYETSİZLİĞİN CEREMESİNİ HALKIMIZ ÇEKİYOR’
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, yaşanan sel felaketinde telef olan kanatlı hayvanların şehir merkezine yakın bir alana gömülmesine tepki gösterdi. Cemşit, “Ciddiyetsiz yapılan her işin ceremesini vatandaşlarımız çekiyor.” ifadesini kullandı.

Düzce’de geçen hafta kuvvetli sağanaklarla birlikte derelerin taşmasıyla meydana gelen sel felaketinin arkada bıraktığı tahribatın izlerinin silinmesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yaşanan afetle birlikte yükselen suların tavuk çiftliklerini basmasıyla yüz binlerce kanatlı hayvan telef olmuştu.
Kanatlı hayvanlar, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde kireçlenerek belirlenen alanlara gömülmesi, CHP İl Başkanı Semih Cemşit’in tepkisine yol açtı. Telef olan hayvanların gömüldüğü alana yakın Sıracevizler Köyü’nde ikamet eden vatandaşların şikayeti üzerine bölgeye giden Cemşit, “Ciddiyetsiz yapılan her işin ceremesini vatandaşlarımız çekiyor.” diyerek duruma tepki gösterdi.
Cemşit, yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “Sel nedeni telef olan hayvanların şehir merkezine bu kadar yakın bir yer seçilip gömülmesi, felaketin başından beri yönetim sıkıntısını bir kez daha ortaya koymuştur. Sıracevizler’de inanılmaz bir koku hakim, vatandaşlar çok tepkili, yöneticiler yer yokmuş gibi merkeze birkaç dakika mesafedeki yere bu işlemi neden yapıyorlar? Yerleşim alanlarından uzak bir yer bulamadınız mı? İnsanlar bu sıcakta kapılarını, camlarını açamıyorlar. Telef olan hayvanlar vali beyin veya Faruk beyin evinin önüne gömülse acaba ne derlerdi? Ciddiyetsiz yapılan her işin ceremesini vatandaşlarımız çekiyor. Şehrin idaresinde daha akılcı yöntemlerle hareket edilmesini tavsiye ediyorum.”  
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri