“ÇAĞIN EN CİDDİ SAĞLIK SORUNU”

Gündem 1 Nisan 2020 14:58
Videoyu Aç  “ÇAĞIN EN CİDDİ SAĞLIK SORUNU”
A
a

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü içinde bulunduğumuz Kanserle Savaş Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, sevdikleriyle birlikte daha uzun zaman geçirebilmek ve kaliteli bir hayat sürdürebilmek için tüm vatandaşları sağlıklı yaşamaya özen göstermeye davet etti.

Kanser hastalığına ve erken tanıya dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler gerçekleştirilen Kanserle Savaş Haftası nedeniyle Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bir mesaj yayımlandı. Mesajda şu görüşlere yer verildi:
“Çağımızın en ciddi sağlık sorunlarının başında gelen kanser hastalığı, hücrenin olağandışı bölünüp çoğalması olarak da ifade edilir. Hayati öneme sahip bu hastalığın, erken teşhis edilip tedavi edilmesi durumunda hastalar eski sağlıklı yaşamına geri dönmektedir.
Tütünlü ürünlerin tüketimi, alkol, doğal olmayan hazır gıdaların aşırı tüketimi ve aşırı stres insan sağlığını tehdit ettiği gibi, tedavisi oldukça meşakkatli ve masraflı olan kanser hastalığına da sebebiyet vermektedir.
Sevdiklerimizle birlikte daha uzun zaman geçirebilmek ve kaliteli bir hayat sürdürebilmek için sağlıklı yaşamaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Bunun için ilgili hekimlerimizin öngördüğü tarihlerde genel kontrolleri yaptırıp oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçilebilir. Ayrıca kanser hastalığı ile etkin bir şekilde mücadele edebilmek ve zararlarını en aza indirebilmek için, kanserin tüm topluma doğru bir şekilde anlatılması ve halkın bu hastalık konusunda bilinçlendirilmesi de en az tedavi kadar önem taşımaktadır.
Düzce Üniversitesi olarak; hekimlerimizin ve bilim insanlarımızın doğru bilgiyi halka ulaştırabilmesine imkan sağlayan Kanserle Savaş Haftası’nın, kanser hastalığıyla ilgili toplumda farkındalık oluşturulmasına büyük katkı sağladığını düşünüyor, tüm topluma sağlıklı, kaliteli ve hayırlı ömürler diliyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri