“BU ÇOCUKLAR BU SAVAŞIN İÇİNE DOĞDULAR”

Gündem 12 Mayıs 2021 12:26
Videoyu Aç “BU ÇOCUKLAR BU SAVAŞIN İÇİNE DOĞDULAR”
A
a

AK Parti Genel merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, katıldığı bir canlı yayında İsrail’in Filistinli Müslümanlara yönelik saldırılarıyla ilgili konuştu. Ağlama Duvarı önünde Yahudiler tarafından atılan ‘Köklerini kazıyalım’ sloganının bir soykırım iddiası olduğunu kaydeden Keşir, darp edilerek gözaltına alınan Filistinli sanatçı Meryem Afifi’nin arkadan kelepçelediği kameraya dönüp gülümsediği görüntüleri izlediğinde gözyaşlarını tutamadığını ifade etti.

AK Parti Genel merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, A Haber TV’de Can Okanar’ın anlı yayın konuğu oldu. İsrail’in Filistinli Müslümanlara yönelik saldırılarını değerlendiren Keşir, “İsraillilerin Ağlama Duvarı önündeki gösterilerde kullandıkları "Köklerini kazıyalım" tam anlamıyla bir soykırım çağrışımıdır. Geçmişinde Yahudi soykırımı yaşayan bir grup fanatik Yahudi'nin bu sözleri bir soykırım iddiasıdır. Tarihe düşülmüş acı bir nottur.” dedi.

“İZLERKEN GÖZYAŞLARIMI TUTAMADIM”
Darp edilerek gözaltına alınan Filistinli sanatçı Meryem Afifi’nin o anlarda hem işgalcilere hem de kameralara gülümseyerek mesaj verdiği görüntülerin kendisini ağlattığını açıklayan Keşir, “İsrail'de kadınlar ve çocuklar nezdinde yüreğimiz daha çok acıyor. Bu çocuklar bu savaşın içine doğdular. İşgalin içine doğdular. İslam'ın onur şerefine sahip çıkarak o kadar büyük gülümsüyor ki ben izlerken gözyaşlarımı tutamadım. 20 yaşında gençler ters kelepçe ile tutuklanıyor. Orada bir zulme tanıklık ediyorlar ve mazlumların sesi oluyorlar. Oradaki gülümsemede büyük bir onur var şeref var.” Diye konuştu.

“DÜNYANIN SESSİZLİĞİ İÇİMİZİ ACITIYOR”
Dünyanın İsrail’in Filistin’de uyguladığı zulme sessiz kalmasını da eleştiren Keşir, “Bu gülümse aslında bütün dünyaya meydan okumadır. Burada biz dünyanın sessizliğine tanık oluyoruz. En çok canımızı bu acıtıyor. İşte bu sessizliğe meydan okuma var” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri