“BU BAYRAM ONLARIN BAYRAMI OLSUN”  

Gündem 9 Haziran 2022 18:04
Videoyu Aç “BU BAYRAM ONLARIN BAYRAMI OLSUN”  
A
a

55 ülkede gerçekleştirdiği faaliyetlerle Türk bayrağını dalgalandırarak, milyonlarca mazlum, garip ve yetime Türkiye’yi sevdiren Beşir Derneği Düzce Şubesi Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber, açlık ve yoksulluk içerisinde olan insanlara yardım eli uzatmak için çalışmalarına başladı. Düzceli hayırseverlerden gelen bağışlarla mazlum ve mağdur coğrafyaların yaraları sarılıyo

Dünyanın mazlum coğrafyalarında “Gönüller Yapmaya Geldik” sloganıyla, yaraları saran, gözyaşlarını silen, yetimlere ve yoksullara umut olan Beşir Derneği, ‘Nerede bir acı varsa ben oradayım.’ düsturundan taviz vermeden faaliyetlerine gece gündüz devam ediyor.
55 ülkede 10 milyonu aşkın insana yardım götürüldü
2011 yılında faaliyete başlayan Beşir Derneği, dünyanın 55 ülkesinde 209 temsilcilik ve 8 bin 428 gönüllüsüyle faaliyet gösteriyor. Günlük 250 bin ekmek üretim kapasitesine sahip fırınları, 26 bin kişilik aşevleri ve 7 lojistik deposuyla yılın her gününde ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Beşir Derneği, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Kurban bağış faaliyetlerini bu yıl da sürdürüyor.
Arakan, Myanmar, Doğu Türkistan, Filistin ile Afrika’nın birçok ülkesinde açlık, yoksulluk ve savaşın pençesinde hayatlarını idame ettirmeye çalışan insanları kuruluşundan bugüne unutmayan Beşir Derneği, Düzce’de yürüttüğü faaliyetler kapsamında, Düzceli hayırseverlerden gelen yardımları o bölgelerde yaşayan insanlara ulaştırmak için çalışıyor.
“Zalimlerin yıktığını onarmak için gidiyoruz”
Haber merkezimize değerlendirmelerde bulunan Beşir Derneği Düzce İl Temsilcisi Mehmet Aybek; “Yeryüzü mazlumlarına umut olma vizyonumuzu, Peygamber efendimizden edindiğimiz şuurdan yola çıkarak netleştirdik. Sayın cumhurbaşkanımızın dünya milletlerine sergilediği “Mazluma umut zalime korku” düsturunu benimseyerek, yeryüzünde yaşayan mazlum ve mağdur coğrafyaların yaralarına merhem olmak adına faaliyetler yürütüyoruz. Zalimlerin yakıp yıktığı memleketlerde bayrağımızı ülkemize dua ettirmek için dalgalandırmanın gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz. Zalimlerin yıktığını onarmak için gidiyoruz. Bu kapsamda hem Düzce’de, hem Türkiye’de hem de dünyanın birçok ülkesinde, veren elin, alan eli görmediği bir hassasiyetle, hiç kimsenin onurunu incitmeden, kalbini kırmadan, herkesin eşit haklara sahip olduğu bilinciyle faaliyetlerimizi yürütüyoruz.” şeklinde konuştu.
“Düzceli hayırseverlerden destek bekliyoruz”
Öte yandan Beşir Derneği’nin Düzce’de lojistik deposu bulunduğunu ve Batı Karadeniz Bölgesi’ndeki ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzattığını anımsatan İl Temsilcisi Aybek, “Mazlumların, mağdurların ve ihtiyaç sahiplerinin hayır dualarını alıp yüzlerinde tebessüm oluşturmamıza vesile olan yegâne sermayemiz, hiç şüphesiz hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarıdır. Bu alanda inanılmaz bir destek alıyoruz ama tabii yeterli değil. Yeryüzünde ağlayan bir tek yetim kalmayıncaya kadar, çocuklarına bir tas sıcak çorba pişiremeyen anne kalmayıncaya kadar faaliyetlerimizi kararlılıkla sürdürmek istiyoruz. Bunun için de yegane sermayemiz olan bağışlar noktasında milletimizin hayırseverlerinden destek bekliyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri