'BÖYLE ANILMAK EN GÜZEL MÜKAFAT'

Gündem 27 Şubat 2019 12:42
Videoyu Aç 'BÖYLE ANILMAK EN GÜZEL MÜKAFAT'
A
a

Seçim Gündemi programının klasiği haline gelen ve programın sonunda yer alan ‘Kim İçin Ne Dedi’ kısmında söylenen isimlere birkaç kelime ile karşılık veren İYİ Parti- CHP Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, Doğru Yol Partisi Eski Milletvekili Necmi Hoşver için ‘Düzce Üniversitesi’nin mimarıdır’ dedi. Siyaseti bırakmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen bu şekilde güzel anılmanın en güzel mükafat olduğunu söyleyen Hoşver, ‘Düzce Üniversitesi’ne herkes sahip çıksın’ dedi.

Seçim Gündemi programında Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın konuğu olan İYİ Parti- CHP Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, programının sonunda kendisine yöneltilen isimleri yorumladı. Doğru Yol Partisi Eski Milletvekili Necmi Hoşver için ‘Düzce Üniversitesi’nin mimarı diyen Küçük, MHP’den istifa edip Ak Parti’ye katılan Celal Kasapoğlu için ‘Zıpkın gibi bir kardeşim. Hepsi benim yanımda yetiştiler. Benim yanımda gezdiler, özgüven kazandılar. Onlarla gurur duyarım’ açıklamasında bulundu. Küçük yöneltilen isimler için şu ifadeleri kullandı; Recep Tayyip Erdoğan: Sayın Cumhurbaşkanımız. Kemal Kılıçdaroğlu: CHP’nin Başkanı. Devlet Bahçeli: MHP Başkanı. Meral Akşener: İyi Parti Genel Başkanı.  Necmi Hoşver: Düzce Üniversitesi’nin mimarı. Dr. Faruk Özlü: Aslan gibi adam gibi adam. Celal Kasapoğlu: O da zıpkın gibi kardeşim. Mehmet Keleş: Eski belediye başkanımız.
‘EN BÜYÜK MÜKAFAT BÖYLE ANILMAK’
Küçük’ün ‘Düzce Üniversitesi’nin mimarı Necmi Hoşver’dir’ açıklaması üzerine telefonla görüştüğümüz Eski Milletvekili Necmi Hoşver, ‘Siyaseti bırakmamın üzerinden çok seneler geçti. Yıllar sonra bu şekilde anılmak çok güzel ve insan için en güzel mükafat’ dedi. Belediye Başkan Adayı Küçük’e söyleminden ötürü teşekkür eden Hoşver, Ankara’da olması nedeniyle programı izleyemediğini belirtti.
‘O ZAMANDA BAŞARMAK KOLAY DEĞİLDİ’
Kendilerinin siyaset yaptıkları yıllarda üniversite sayılarının çok az olduğuna, Adapazarı’nda, İzmit ya da Zonguldak’ta üniversite olmadığına ve dolayısıyla zor bir işe imza attıklarına dikkat çeken Hoşver, ‘Önce Tıp Fakültesi’ni kurduk. Sonra yanına 2 fakülte daha açarak fiziki anlamda Düzce Üniversitesi’nin resmi kurulmasının önünü açtık. Çünkü alt yapı hazır hale gelmişti’ açıklamasında bulundu. Karşıda Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin olduğunu hatırlatan Hoşver, tüm Düzcelilere ‘Üniversiteye sahip çıksın’ çağrısında bulundu.
 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri