‘BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK’

Gündem 28 Mayıs 2022 17:49
Videoyu Aç ‘BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK’
A
a

Aziziye Mahallesi’nde modern pazaryeri inşaatı başladı. Güneş enerji sistemi ile kendi enerjisini üreterek ciddi bir ekonomik tasarruf sağlaması hedeflenen Aziziye Merkez Pazaryeri inşaatında ilk beton döküldü. Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, çalışmaları hızla ilerleyen pazaryeri tamamlandığında bölgenin en büyük ve en modern yaşam alanlarından biri olacağı vurgulandı.

Kısa bir süre önce Aziziye Mahallesi’nde bulunan mevcut pazaryerinin batı yönünde başlatılan inşaat çalışmalarında temel kazma işlemi tamamlandı. Aziziye Merkez Pazaryeri Projesi kapsamında, ilk temel beton döküm işlemi bugün gerçekleştirildi. 
Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Düzce’ye modern pazaryeri kazandırma hedefiyle hazırlanan projenin, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün pazarcılar odası, esnaflar ve bölge sakinleriyle yaptığı görüşmeler sonucu şekillendiği vurgulandı.
 Açıklamada, çatısına yerleştirilecek güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini üretecek olan pazaryerinin, içerisine yerleştirilecek sosyal donatılarla bir pazaryerinden fazlasını vatandaşlara sunmasının amaçlandığı aktarıldı. Bölgenin en büyük ve en modern yapılarından biri olacağı vurgulanan pazaryerinde çalışmaların sorunsuz şekilde ilerlediği kaydedildi.
"Çalışmalarımız hızla ilerliyor"
Açıklamada, görüşlerine yer verilen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni bir projeyi daha hayata geçirmek için yoğun bir mesai harcadıklarını belirterek, “’Düzce Bizim Evimiz’ diyerek çıktığımız yolda, şehrimizin daha modern ve yaşanabilir olması için projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Eş zamanlı olarak birçok projemiz sürüyor. Bunlardan biri de Aziziye Mahalle’mizde yapımına başlanan modern pazaryeri inşaatımız. Merkez pazaryeri projemizde beton dökme işlemine geçildi. Bu pazaryerinin en önemli özelliği çatısına yerleştirilecek güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini üreterek tasarruf sağlayacak olması. Beton dökümünün ardından kısa süre içerisinde direklerinin dikilmesi ve çatısının yerleştirilmesini de sağlayarak halkımızın hizmetine açacağız.” ifadelerini kullandı.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri