“BIRAKIN BOŞ LAFLARI, İŞİNİZİ YAPIN”

Gündem 16 Şubat 2021 12:53
Videoyu Aç “BIRAKIN BOŞ LAFLARI, İŞİNİZİ YAPIN”
A
a

Akçakoca’da Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ve MHP arasında sürüp giden ve il başkanlarının da dahil olduğu tartışmalara İYİ Parti’den tepki geldi. Koronavirüs salgını sürecinde asıl gündemin iş yapamayan esnaf olduğuna dikkat çeken İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, kısır çekişmelerin artık bir kenara bırakılmasını istedi.

Akçakoca’da MHP’li Okan Yanmaz yönetimindeki belediyenin imar ve satış kararları, ittifak ruhunun çatırdamasına neden oldu. Özellikle değerinin çok altında satıldığını her kesimin dile getirdiği akaryakıt istasyonu için AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun Öncü TV ekranlarında ‘Akçakoca’da kamu zararı var!’ tepkisi iplerin iyice gerilmesine neden oldu. AK Parti ve MHP ekseninde süren tartışmalara CHP’li Tuğrul Abanoz da dahil olurken, tüm süreci uzaktan seyretmeyi tercih eden İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum sonunda patladı. Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Lokum, son günlerde adeta sunî gündemler oluşturmak adına gösterilen çabanın neden zor durumdaki esnaf için gösterilmediğini sorguladı.  
‘Boş işlerle gündemi meşgul etmeyin’ çağrısı yapan İlçe Başkanı Lokum, kısır çekişmeler yerine birçok sektörde zorluklarla mücadele eden vatandaşın gerçek sorunlarına el atılmasını istedi.
İşte Lokum’un paylaşımı:
“Bir haftadır Akçakoca’daki kısır çekişmeleri izliyorum. Akçakoca’mızın daha önemli konuları varken kişisel tartışmalar üzerinden gündem yaratmayı gereksiz buluyorum. Beyler esnaf aç, vatandaş zor durumda.
Servisçilerden haberiniz var mı?
Kahvecilerden haberiniz var mı?
Resteronlardan haberiniz var mı?
Mesela bu karda kışta aylardır maaş alamayan belediye çalışanları için çözümünüz nedir?
Bunun gibi birçok sektör zorda vatandaş zor bırakın laf yapmayı işinizi yapın.
(Sakın şöyle yapıyoruz, böyle yapıyoruz diye cevap vermeyin kendinize güldürmeyin. Maden yapıyorsunuz vatandaşın ve belediyenin bu hali ne?”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri