‘BEN KONUŞMAM ÇALIŞIRIM’

Gündem 11 Haziran 2022 17:45
Videoyu Aç ‘BEN KONUŞMAM ÇALIŞIRIM’
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek şehir merkezi ve mahallelerde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Mahallelerin sorunlarına tek tek vakıf olduğunu belirten Başkan Özlü, “Düzce’deki siyasetçileri ikiye ayırın. Konuşanlar ve çalışanlar. Biz çalışanlar tarafındayız. Muhtarlarımızın memnun olmayacağı hiçbir iş yapmak istemem.” dedi. Ayrıca, Olimpiyat, Türkseven ve Çoban kavşaklarında trafik yükünü azaltacak alternatif yol müjdesi verdi.  

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 2022 yılının ilk 6 aylık sürecini değerlendirmek, belediye olarak mahallelere ve şehir geneline yönelik yapılan-yapılacak olan çalışmalar çerçevesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
Mutfak Sanatları Merkezi (MSM)’nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Başkan Özlü’nün yanı sıra AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Muhtarlar Derneği Başkanı Mensur Bilgin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri ve 56 mahallenin muhtarı katılım sağladı.
Uzun süredir bir araya gelemediklerini ancak bunu telafi edeceklerini belirterek konuşmasına başlayan Başkan Dr. Faruk Özlü, “Ramazan ayında buluşacaktık lakin vatandaşlarımızın sofralarına misafir olduğumuz için bu ramazanda bir araya gelemedik. Bir nebzede olsa bunu telafi etmek adına sizlerleyiz.” dedi.
“Eski otobüslerimizle çalışıyor olsaydık maliyet 6 milyondu”
Kısa süre önce asfalt sezonunu başlattıklarını bunun yanı sıra Düzce’nin temel sorunlarını çözerek daha detaylı projelere yoğunlaşmaya başladıklarını dile getirerek açıklamalarına devam eden Başkan Özlü, “Alt yapısı bitmiş bütün yollarımızı asfaltlıyoruz. Bu sene 130 bin ton asfalt dökeceğiz. Geçen 3 yılda temel ağır sorunlarımızı çözdük. Biri ulaşım konusuydu, diğeri çöp konusu bir diğeri de içme suyu alt yapısıdır. Bu sorunlarımızın bir kısmı bitti, bir kısmı devam ediyor. Ulaşım noktasında eski otobüslerimizle çalışıyor olsaydık aylık sübvanse edilmesi gereken rakam 6 milyondu. Bunu kaldırdık yerine yeni ulaşım sistemini koyduk. İçme suyunda bir kısım çalışmalar tamamlandı ama ekonomik dalgalanmalardan ötürü durmak durumunda kaldı. Devam edeceğini sizlerle paylaşmak isterim. Bunlar uzun vadeli projelerdir.” şeklinde konuştu.
“İhtiyacınız ne ise bunları yapabilecek güçteyiz”
“Mahallelerimizin sorunlarını tek tek biliyorum.” diyen Özlü, “Bundan sonra yapacaklarımız mahallelerimiz için çok büyük ama Düzce için küçük işler. Düzce’deki siyasetçileri ikiye ayırın. Konuşanlar ve çalışanlar. Biz çalışanlar tarafındayız. Biz sizlerle yakın çalışmazsak doğru iş üretemeyiz. Muhtarlarımızın memnun olmayacağı hiçbir iş yapmak istemem. İhtiyacınız ne ise bunları yapabilecek güçteyiz. Bütün ekiplerimiz sahada. Gidişatımız iyi. İstikametimiz doğru.” dedi.
Melen boyundan alternatif güzergah açılacak
Özlü, konuşmasının sonunda bir müjdeyi de paylaşarak, Olimpiyat, Türkseven ve Çoban kavşaklarındaki trafik yoğunluğunun çözümüne yönelik çalışma yaptıklarını, bu kapsamda Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ettiklerini belirterek, “Melen boyundan alternatif yol açarsak buralardaki trafiği rahatlatacağını söyledik. Güzergaha baktılar. Projelendirildi. Orada bizim 18 uygulamaları yapmamız gerekiyor. Çalışmalarımızı tamamlayıp önümüzdeki temmuz ayında orayı karayollarına teslim ediyoruz. Melen Çevre Yolu Projesi inşaatına bu sene başlıyoruz.” şeklinde konuştu.
Özlü, konuşmasının ardından söz isteyen muhtarların istek, öneri ve taleplerini tek tek dinleyerek ilgili birim müdürlüğüne yönlendirdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri