‘BELEDİYE BASIN BİRİMİ GÖREVİNİ YAPMIYOR’

Gündem 10 Haziran 2022 17:44
Videoyu Aç   ‘BELEDİYE BASIN BİRİMİ GÖREVİNİ YAPMIYOR’
A
a

Düzce Belediyesi Meclisi, haziran ayı 2’nci birleşimi için meclis toplantı salonunda 22 gündem maddesi ile toplandı. Toplantıda söz alan İYİ Parti Meclis Üyesi Ender Çakar, Düzce Belediyesi Basın Birimi’ni görevini yerine getirmemekle eleştirdi.

22 gündem maddesinin ele alındığı Düzce Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantıları 2. oturumunda, İYİ Partili Meclis Üyesi Ender Çakar’ın hedefinde Düzce Belediyesi Basın Birimi vardı. 
“Basın birimi İYİ Parti’yi yıpratmak için çalışıyor”
Çakar, belediye basın birimini görevini layıkıyla yapmamakla eleştiren Çakar, “Basın birimi adeta İYİ Parti’yi yıpratmak için çalışıyor.” dedi.
“Belediye Basın birimi meclis üyeleri arasında ayrımcılık yapıyor”
Düzce Belediyesi Basın Birimi’nin meclis üyelerinin arasında ayrımcılık yaptığını iddia eden Çakar, “Düzce Belediyesi’nin basın birimi var. Belediye meclisinde, biz bir şey söylediğimizde hemen ertesi gün belediye basın birimi bir basın açıklaması yayınlayarak, “İYİ Partililer mecliste şöyle dedi, böyle dedi, yalandı, dolandı.” bir sürü açıklama yapıyor. Tabii ki bizim söylediklerimiz karşısında belediye kendisini savunacaktır ama ‘belediyenin basın birimi’ olarak meclis üyeleri arasında ayrım yaparak savunma yapması ne kadar doğrudur bu ayrı bir tartışma konusu. Ben burada şunu söylemek istiyorum; en ufak bir meselede hemen açıklama yapan basın biriminin, belediye meclisinin tamamen hukuka uygun bir şekilde almış olduğu bir kararı, gazetelerde ‘Eller ranta kalktı’ yakıştırması yapılarak haber yapıldı. Belediye basın birimi ise belediye meclisinin üzerine atılan bu iftirayı yalanlayan en ufak bir açıklama, savunma yapmamıştır. Meclisin onurunu korumak adına en ufak bir hamle yapmamıştır. Dolayısıyla ben burada şunu sormak istiyorum; belediye basın birimi, belediyenin basın birimi mi, belediye başkanının basın birimi mi?” şeklinde konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri