'BEKA MESELESİ VARSA KENDİLERİNİ TARTSINLAR'

Gündem 21 Mart 2019 15:25
Videoyu Aç 'BEKA MESELESİ VARSA KENDİLERİNİ TARTSINLAR'
A
a

İstanbul Caddesi üzerinde bulunan Demokrat Parti Seçim Bürosu’nun açılışı gerçekleşti. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği açılış törenine Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Demokrat Parti İl Başkanı Mithat Ceylan, Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Yusuf Kadıoğlu ve çok sayıda partili katıldı.

“Bu seçim bürosunun hak düzene vesile olmasını diliyorum”

Sabah Bolu’daki ziyaretlerinin ardından seçim bürosunu açmak için Düzce’ye gelen Genel Başkan Gültekin Uysal, kurdele kesim töreni öncesinde yaptığı kürsü konuşmasında, şunları kaydetti:“Burada açılışını gerçekleştirdiğimiz bu seçim büromuzun şimdiden, kısa bir süre kalmış olmasına rağmen Düzce’mize bu hayırlı hizmetlerin buluşması, bu yapma düzeninin yıkılması, bu rantiye düzenin yerine hak düzeninin kurulmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Tüm aday olan arkadaşlarıma canı yürekten başarılar diliyorum. Allah yardımcımızdır. Gecikme ile de olsa bizi bağrına basan dostlarımıza teşekkür ediyorum.”Uysal’ın konuşmasının ardından dualar eşliğinde seçim bürosunun açılış kurdelesi kesildi. Büro içerisinde de kameraların karşısına geçen Uysal, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Siyasetin görevi, yapısal dönüşüm sağlamaktır”

Türkiye’nin ekonomi başta olmak üzere birçok sorunu olduğunu belirten Uysal, siyasetin görevini şu şekilde tanımladı; “Türkiye’nin kriz kavramının ötesine taşmış, bir buhran, sistematik çöküş diyebileceğimiz, ekonomisinde, hukukunda, demokrasisinde, her manada ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalındığını görüyoruz. Bunun en temel göstergesi de ortadaki işsizlik rakamları, konkordatolar, iflaslardır. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, siyasetin görevi, Türkiye’de yapısal bir dönüşüm sağlamaktır. Her geçen gün geciktirdiğimiz tedbirler, 1’e 5, 1’e 10 maliyetle, bir fatura olarak yine vatandaşımızın önüne gelecektir.”

“Şapkayı önünüze koyun”

AK Parti ve MHP tarafından dillendirilen ‘Beka Meselesi’ kavramını da eleştiren Uysal, şunları söyledi:“İktidarın, ’Beka Meselesi’ argümanı etrafında bir siyaseti var. Türkiye’yi 16-17 yıl yönetip, ‘Türkiye’de bir beka meselesi var’ diyorsanız, şapkayı önünüze koyup kendinizi tartmalısınız. Bu milletten özür dilemelisiniz. “

“İhtiyaç duyduğu anda milletin huzurunda olacağız”

Vatandaşların bütçesinde ve birçok alanda sıkıntıları hissettiğine değinen Uysal, Demokrat Parti’nin amacına da değinerek şöyle konuştu: “Yeter ki bizler, bütün bu ıstırapların yol göstericiliğinde, bu büyük milleti tarihi yürüyüşünde devam ettirebilme adına yarınlara taşıyabilelim. Demokrat Parti olarak, sadece bu yerel seçim değil, akabinde de, Türkiye’nin bir iklim değişikliğine ihtiyaç duyduğu anda da, fikir ve kadro derinliği ile beraber milletin huzurunda olacağız. Daha fazlası ile meydanlarda ve sokaklarda olacağız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri