'BEDELİ NE OLURSA OLSUN YAPACAĞIZ'

Gündem 24 Şubat 2019 11:17
Videoyu Aç 'BEDELİ NE OLURSA OLSUN YAPACAĞIZ'
A
a

İki büyük deprem yaşayan ve birinci derece deprem kuşağı üzerinde olan Düzce için hayati önem taşıyan kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanması beklenirken, bu konuda komşu il Bolu'da önemli mesajlar veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremle ilgili dönüşümde kararlı olduklarını belirtti. Kurum, "Sayın Cumhurbaşkanımızın 2012 yılında başlattığı bu seferberliği, bedeli ne olursa olsun, bu dönüşümü gerçekleştireceğiz." dedi.

1999 yılında iki büyük depremle yıkılan ve ardından yeniden yapılanma sürecine giren Düzce'de büyük önem taşıyan kentsel dönüşüm çalışmalarının henüz istenilen hızda ilerlemediği bilinirken, özellikle son dönemde art arda yaşanan bina çökmeleri dönüşümün önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi temaslarda bulunmak için geldiği Bolu'da Düzce'yi de yakından ilgilendiren dönüşüm çalışmaları hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 

AK Parti Bolu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Mahalle Buluşması" etkinliğine katılan Bakan Kurum, burada yaptığı konuşmada, bakanlığının Türkiye genelindeki çalışmaları hakkında bilgi verdi, özellikle kentsel dönüşüm projelerini önemsediklerini anlattı.

 

"Şehir planlarını 50-100 yıllık yapacağız"

 

Kurum, "Tüm şehirlerimizde kentsel dönüşümü sürdürüyoruz ve az katlı yatay mimariye uygun projeler gerçekleştirmek istiyoruz. Şehir planlarını 50-100 yıllık yapacağız. Ve bunlar, hakkaniyet çerçevesinde vatandaşların da içinde olduğu planlar olacak. Vatandaşın talebi neyse bu talepler doğrultusunda planları oluşturacağız." diye konuştu.

 

Kentsel dönüşümün yanı sıra depremle ilgili dönüşüme de çok önem verdiklerini vurgulayan Kurum, "81 vilayetimize depremle ilgili yazı yazdık. Depremle ilgili dönüşümde artık kararlıyız. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2012 yılında başlattığı bu seferberliği, bedeli ne olursa olsun bu dönüşümü gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri