“BAYRAK VE BALONLARLA SÜSLEYELİM”

Gündem 22 Nisan 2021 12:54
Videoyu Aç “BAYRAK VE BALONLARLA SÜSLEYELİM”
A
a

Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu sene de evlerinde geçirecek. Bir yılı aşkın süredir hayatı olumsuz etkilemeye devam eden COVİD-19 nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, kutlamaları evlere taşınacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Düzceliler’e bayram coşkusu için bir çağrı geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. Yılı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan 23 Nisan gününde, salgının yayılım hızını düşürmek amacıyla hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması uyarınca tüm Türkiye’de vatandaşlar evlerinde olacak.
Önceki yıllarda olduğu gibi kalabalık ve coşkulu kutlamalar ile miniklerin maharetlerini sergilediği etkinlikler düzenlenemeyecek. Buna karşılık geçen yıl olduğu gibi minikler bu yılda kendi yaptıkları resim, bayrak ve balonlarla süsledikleri evlerinde bayramlarını kutlayacak.
Öte yandan 23 Nisan coşkusunu evlere taşınması için öğrenci ve velilere bir çağrı da Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geldi.
Salgının neden olduğu umutsuzluğa karşı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. yılı kutlamaları kapsamında öğrenci ve ailelerinden pencere, balkonla ve bahçelerini bayraklarla ve balonlarla süslemeye davet edildi.  
Yapılan açıklamada, “Haydi çocuklar bu bayramı evlerimizde coşkuyla kutlayalım!” denilerek başta çocuklar olmak üzere tüm Düzceliler’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olması temenni edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri