‘BAŞKA ŞEHRE GİTME’ DEVRİ BİTTİ

Gündem 31 Mayıs 2018 18:12
Videoyu Aç ‘BAŞKA ŞEHRE GİTME’ DEVRİ BİTTİ
A
a

Bir süre önce açılışı gerçekleştirilen ek hizmet binası ve yeni açılan polikliniklerle büyümesini sürdüren Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde geçmişin aksine hastalar il dışına gönderilmeden tedavi ediliyor. Artık dünya standartlarında hizmet verilen, Türkiye’nin dört bir yanından hastanın başvurduğu hastanede, demans (bunama) polikliniğinden sonra epilepsi hastaları için de poliklinik hizmeti verilmeye başlandı.

Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde art arda hizmete giren polikliniklere bir yenisi daha eklendi. Güçlü akademik kadrosu, donanımı ve altyapısıyla dünya standartlarında hizmet sunmaya devam eden Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ndeki Nöroloji Polikliniği bünyesinde, epilepsi (sara) hastaları için Pazartesi günleri haftada 1 gün poliklinik hizmeti verilmeye başlandı.

Epilepsi nedir?
Epilepsi Polikliniği’nde hastaların tanı, tedavi ve takiplerini yürütecek olan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hulusi Keçeci, epilepsinin, beyinde sinir hücrelerinin kontrolsüz çalışması sonucu ortaya çıkan ve klinik durumları barındıran bir hastalık grubu olduğunu ifade etti.

Uygun tedavi yaklaşımları nöbetleri sonlandırabiliyor
Hastalığın beynin etkilenen bölümü veya bölgelerinin büyüklüğüne göre birbirinden çok farklı klinik tablolar ortaya çıkarabildiği belirten Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Keçeci, bu farklılıkların tanı ve tedavi yöntemlerine yansıdığına dikkat çekti. Uygun tedavi yaklaşımları ile epileptik nöbetlerin büyük çoğunlukla sonlandırılabilmesinin bu hastalığın olumlu özelliklerinden olduğuna işaret eden Prof. Dr. Keçeci, çok küçük bir hasta grubunda ise kliniğin daha ciddi seyrettiğini sözlerine ekledi.

Sıklıkla ergenlik öncesi dönemlerde ortaya çıkıyor”
Epilepsinin sanılandan daha fazla oranda toplumda görüldüğünü belirten Prof. Dr. Hulusi Keçeci, “Ciddi klinik bulguları olanların dışında, bazı basit klinik bulgularla seyreden nöbetler önemsenmediği için veya başka hastalıklarla karıştığı için çoğu zaman tanı konamamakta ve dolayısıyla hasta tedavisiz kalmakta veya yanlış tedavi edilmektedir. Epilepsi sıklıkla ergenlik öncesi dönemlerde ortaya çıkmakla birlikte, yetişkin dönemde de önemli oranda görülebilmektedir. Bazı hastalıkların başlangıç bulgusu olabilmesi nedeniyle önemli bir hastalıktır. Bu hastaların doğru tanı, doğru tedavi ve uzun süreli, profesyonel disiplin altında takibi, tedavi başarısını yükseltmektedir. Nöroloji Polikliniği içinde açılan Epilepsi Polikliniği’miz, Pazartesi günleri bölgemiz epilepsi hastalarına hizmet verecektir.” ifadelerini kullandı.Epilepsi hastaları, Düzce Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Polikliniği bünyesindeki Epilepsi Polikliniği’ne başvurarak gerekli desteğe ulaşabilecek.

Hastaları bölge dışına göndermeden tedavi
Öte yandan uzman kadrosu her geçen yıl daha da genişleyen üniversite hastanesinde tümör cerrahisi dahil olmak üzere hemen hemen tüm branşlarda hastaları bölge dışına göndermeden cerrahi tedavileri de yapılıyor. Dünya standartlarında hizmet veren Düzce Üniversitesi Hastanesi, bölgenin en çok tercih edilen sağlık kuruluşu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri