‘AYDINPINAR’ KADERİNE TERK EDİLDİ

Gündem 29 Haziran 2017 13:06
Videoyu Aç ‘AYDINPINAR’ KADERİNE TERK EDİLDİ
A
a

Asar Deresi’nin kuzeyi şehir merkezi görünümündeyken güney kesimiyse köy havasından bir türlü kurtulamıyor. Şehrin en merkezi noktası olmasına karşılık yatırımlardan mahrum kalan bölge, çevre düzenlemeleri ve asfaltlama çalışmaları ile daha modern bir görünüme kavuşmayı bekliyor.

Şehri merkezini iki bölgeye ayıran Asar Deresi’nin bir tarafı şehirleşmeye diğer tarafı sefil görüntüye kapı aralıyor. Yıllardır adeta kaderine terk edilmiş vaziyette hizmet bekleyen derenin güney tarafı Düzce’ye yakışmayan bir manzara çiziyor.

Aydınpınar Caddesi kaderine terk edildi
Azmimilli Mahallesi’ne bağlı Aydınpınar Caddesi son dönemde bakımsız görüntüsü ile adından söz ettiriyor. Özellikle garajın bulunduğu alanda sorunların katlandığı görülüyor. Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin hizmete açılması ile yeni terminale geçmesi gereken minibüslerin şimdilik hizmet vermeye devam ettiği garaj ve civarında bozuk yollar sürücülere zor anlar yaşatıyor. Uzun süredir devam eden yol sorunu ile birlikte bakımsız halin de ortadan kaldırılması isteniyor. Şehrin merkez konumundaki Aydınpınar Caddesi’nin çevre düzenlemesi ile birlikte özellikle yatırımlar konusunda önünün açılması, mevcut köy görünümünden de kurtulması gerekiyor.

Kokoreççi esnafı kötü görüntü oluşturuyor
Tüm yatırımları ve gelişmeyi içerisinde barındıran kuzey tarafının aksine Asar Deresi’nin güney yönünde problemler bununla da bitmiyor. Belediyenin otopark olarak kullandığı dere kenarındaki alanda ise kokoreççi esnafı kirli bir görüntü oluşturuyor. Akşam saatlerinde hizmet vermeye başlayan kokoreççi esnafının tam karşısında bakımlı bir çay bahçesi ve alışveriş dükkanları bulunuyor. Kendileri ise çadır, karavan ve tezgahlarda hizmet veriyor. Bu dağınık durum şehirde kötü bir hava yaratıyor.Öte yandan geçtiğimiz yıl Düzce Belediyesi tarafından seyyar esnafın eski otogar mevkiine yapılan yeni ünitelere taşınacağı açıklanmasına karşılık kokoreççiler, mevcut yerlerinde hizmet vermeye devam ediyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri