“Atı alan Üsküdar’ı geçti”

Gündem 26 Ekim 2018 22:16
Videoyu Aç “Atı alan Üsküdar’ı geçti”
A
a

CHP İl Başkanı İlhan Duru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık fiyatı ve TMO’nun yapacağı alımla ilgili açıklamasını değerlendirdi.

Duru, açıklamasında şunları dile getirdi: “Bütün tarımsal ürünlerin taban fiyatları ekiminden önce hatta hasattan önce açıklanmalı ve belirlenmelidir.  Çünkü ürünlerin hem ekim hem hasat maliyetleri buna göre belirlenir. Bu sene ki fındık sezonunda özellikle fındık işçiliği başta olmak üzere tüm maliyetler tüccarların politikalarına göre belirlendi. Dolayısıyla fındık müstahsili de devlet taban fiyatı açıklanmadığı için fındık tüccarlarına mahkum edildi. Sonuçta fındık müstahsilinin hem eğitim sezonu hem de kış sezonu nedeniyle elindeki fındığı nakde çevirme zorunluluğu ortaya çıktı.”
“Atı alan Üsküdar’ı geçti”
Fındık fiyatını açıklayana kadar fındık tüccarlarının Üsküdar’ı çoktan geçtiğini belirterek açıklamalarını devam ettiren Duru, “Dolayısıyla Cumhurbaşkanının açıkladığı fiyatlar fındık müstahsilinin mağdur olmasını engellememiştir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tavsiyemiz ister Cumhurbaşkanlığı ister hükümet isterse Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) olsun tavsiyemiz fındık fiyatlarının fındık toplama sezonundan önce açıklanmasıdır.  Eğer fındık müstahsilini düşünüyorsanız ya da fındık politikasını belirlemek istiyorsanız halkın çıkarları düşünülmelidir. Popülist yaklaşımlar olmamalıdır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri